NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8117780


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Twórcy ludowi


Wrzosowisko

Twórcy Ludowi ze Stowarzyszenia "Wrzosowisko"

Stowarzyszenie WRZOSOWISKO istnieje od lutego 2010r. Pomysł powołania stowarzyszenia zrodził się na bazie działań prowadzonych przez Klub Aktywnych Rodzin, powołany przez Panią Jolantę Kowalik, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie w ramach projektu Integracji społecznej.

Celem KAR-u było propagowanie kulturalnego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, podejmowanie wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego, poprawa stosunków sąsiedzkich, zachęcanie do wspólnego działania. Zaangażowane w tę działalność Panie lepiej się poznały, dzieliły się swoimi pasjami, zainteresowaniami, umiejętnościami. Odkryły przed światem swoje talenty. Niektóre, jak np. Pani Anna Drabik, Iwona Zdziech czy Dorota Radomska ? przyjaciółka Stowarzyszenia, nie tylko dzieliły się swoimi pasjami ale również zdobywały nowe umiejętności. Te działania sprawiają im satysfakcję dzielenia się swoimi dziełami. Spod ich rąk wychodzą szydełkowe dzieła sztuki, a Pani Ania dodatkowo maluje na szkle, jak również ?bawi się? haftem Rychelieu. Najbardziej zaangażowane utworzyły Stowarzyszenie WRZOSOWISKO, które integruje środowisko lokalne, upowszechnia kulturę, sztukę i tradycję. Stowarzyszenie wspomaga również działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie. Staramy się także upowszechniać ochronę praw kobiet oraz działamy na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn. Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem.

wrzosowisko wrzosowisko

Członkowie Stowarzyszenia organizują różne spotkania, których istotą jest danie możliwości spędzenia wolnego czasu pożytecznie, kulturalnie, danie możliwości otwarcia się na innych ludzi, aby tworzyć i wzmacniać więzi międzyludzkie, oderwania się choć na chwile od problemów dnia codziennego.

W ludziach tkwi ogromny potencjał, który można pomnożyć i rozwinąć. Chcemy tak inspirować ludzi, aby wzajemnie pomnażali w sobie dobro.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.