Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13937061


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Wrzesień 2010 r.01.09.2010 r.

Relacje z Dożynek Województwa Mazowieckiego w Sierpcu oraz Dożynek Powiatu Radomskiego w Wolanowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Dożynek Województwa Mazowieckiego które odbyły się w dniu 22 sierpnia 2010 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiego w Sierpcu oraz z Dożynek Powiatu Radomskiego, które miały miejsce 29 sierpnia 2010 r. w Wolanowie. W obydwu imprezach uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, którzy na swoim stoisku prezentowali materiały promocyjne oraz przekazywali informację dotyczącą działalności stowarzyszenia .

Dożynki Województwa Mazowieckiego – Sierpc 22.08.2010 r.

Dożynki Powiatu Radomskiego – Wolanów -29.08.2010 r.

pobierzdo góry do góry

02.09.2010 r.

Wolanów dobrym gospodarzem – artykuł w Tygodniku Radomskim o Gminie Wolanów.

Adam Gibała

W aktualnym numerze Tygodnika Radomskiego możemy odnaleźć artykuł zatytułowany „Wolanów dobrym gospodarzem” –zawierający relację z Dożynek Powiatu Radomskiego, które odbyły się w Wolanowie 29 sierpnia 2010 r. Zachęcamy Państwa do lektury artykułu który można obejrzeć wybierając odnośnik Pobierz.

pobierzdo góry do góry

03.08.2010 r.

Zapraszamy na Święto Papryki w najbliższą niedzielę do Przytyka!

Plakat 12 Dni Papryki

Zapraszamy Państwa na 12 edycję Ogólnopolskich Targów Papryki które odbędą się 5 września 2010 r. w Przytyku.

Ogólnopolskie Targi Papryki organizowane są od 1998 roku, z inicjatywy Wójta Gminy Przytyk – Stefana Błaszczyka, Starosty Powiatu Radomskiego oraz Prezesa Radomskiej Giełdy Rolnej – stanowiąc znakomitą formę promocji przednich odmian, na które popyt stale wzrasta. Targi to również doskonała okazja do spotkań producentów z kraju i zagranicy.

Podczas imprezy na kilkudziesięciu kolorowo urządzonych stoiskach zaprezentowane zostaną najwspanialsze okazy, a najatrakcyjniejsze z pawilonów nagrodzone zostaną w prowadzonym przez organizatorów konkursie. Targom towarzyszą liczne imprezy i konkursy, prezentacje sprzętu rolniczego oraz występy artystyczne gwiazd i regionalnych zespołów ludowych. W tym roku główną gwiazdą wieczoru będzie kabaret Paranienormalni oraz zespół Buenos Amigos.

pobierzdo góry do góry

06.09.2010 r.

Zapraszamy na V Turniej Sołectw - Jedlińsk 12 września 2010 r.

turniej stolectw plakat

Wójt Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają w najbliższą niedzielę 12 września 2010 r. na V Turniej Sołectw który odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku.

Turniej Sołectw jest imprezą rekreacyjną, która odbywa się corocznie w drugą niedzielę września. W Turnieju biorą udział mieszkańcy sołectw z terenu gminy Jedlińsk. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw, promocja systemu imprez masowych dostępnych dla wszystkich chętnych, zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego oraz uaktywnienie samorządów wiejskich.

Uczestnicy Turnieju biorą udział w kilku konkurencjach, z których większość jest związana z życiem i pracą na wsi, np.: dojenie krowy, rzut podkową do celu, plecenie powróseł, toczenie beli siana itp. Turniej jest również doskonałą okazją do zaprezentowania się każdego z sołectw. Poszczególne sołectwa prezentują programy artystyczne, a także stoiska z tradycyjnymi potrawami. W tym roku po raz pierwszy będzie można również wziąć udział w warsztatach wikliniarskich Po rozegraniu wszystkich konkurencji zwycięskie sołectwa otrzymują nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca nagrodą jest wycieczka dla sołectwa. Na zakończenie Turnieju przewidziany jest zawsze występ gwiazdy. W roku 2010 wystąpi : Majka Jeżowska , Hanna Śleszyńska , Robert Rozmus i Krzysztof Kaleta. Impreza kończy się zabawą taneczną, która trwa do późnych godzin wieczornych.

pobierzdo góry do góry

07.09.2010 r.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę (12 września) na Uroczystości Dożynkowe które odbędą się w Zakrzewie oraz w Wieniawie.

dozynkiwieniawa

Dożynki Gminne w Zakrzewie odbędą się w najbliższą niedzielę 12 września na boisku Orlik w Zakrzewie. W trakcie imprezy zaplanowano poświęcenie kamienia w Alei 600 – lecia Bitwy pod Grunwaldem, występy artystyczne, konkursy oraz odegranie inscenizacji historycznej „Bitwa Warszawska 1920 – Cud nad Wisłą” w wykonaniu Radomskiej Grupy Rekonstrukcyjnej.

Natomiast Dożynki Gminne w Wieniawie odbędą się na stadionie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie. Uroczystości rozpocznie o godzinie 12.00 Msza Święta w Kościele pw. Św. Katarzyny. W trakcie imprezy wystąpią również: kabaret Pirania, góralska kapela Ondraszek, oraz zespoły Vabank oraz Redox, a jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się zespół Czerwone Gitary.

Zapraszamy na obydwie uroczystości.

pobierzdo góry do góry

08.09.2010 r.

XII Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku.

W niedzielę 5 września br. Przytyk po raz kolejny stał się paprykową stolicą, za sprawą zorganizowanych w tym dniu XII Ogólnopolskich Targów Papryki, które zgromadziły licznie zebranych mieszkańców gminy, okolicznych miejscowości a także gości z poza regionu.

Ogólnopolskie Targi Papryki organizowane są od 1998 roku, z inicjatywy Wójta Gminy Przytyk – Stefana Błaszczyka, Starosty Powiatu Radomskiego oraz Prezesa Radomskiej Giełdy Rolnej – stanowiąc znakomitą formę promocji przednich odmian, na które popyt stale wzrasta. Targi to również doskonała okazja do spotkań producentów z kraju i zagranicy.

Wzorem poprzednich lat XII edycję Ogólnopolskich Targów Papryki uświetniły imprezy towarzyszące, konkursy oraz prezentacja sprzętu rolniczego. Na scenie zaprezentowały się zarówno lokalne zespoły z Publicznego Gimnazjum w Przytyku, ze Szkół Podstawowych w Przytyku, Wrzeszczowie i Wrzosie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz gwiazdy wieczoru – kabaret „Paranienormalni” i zespoły Buenos Amigos oraz TSK.

Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano konkurs na najładniejsze stoisko z papryką, w którym zwyciężył Pan Andrzej Wilczyński z Glinic i oraz Grażyna Jankowska z Podgaja. Nagrodę za najładniejszą plantacje papryki otrzymał Stanisław Sobol z Wrzeszczowa, Bożena Wojtysiak z Żerdzi oraz Bożena Janowska z Podgajka.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku 12 Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku
pobierzdo góry do góry

09.09.2010 r.

Weekend w Muzeum Gombrowicza. Zapraszamy na koncerty zespołu Kumka Olik i Roberta Grudnia.

pałac Gąbrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza po wakacyjnej przerwie na kolejne wydarzenia kulturalne i literackie. Już w najbliższy weekend (10 i 11 września) zaplanowano dwa ciekawe koncerty.

W piątek w Muzeum wystąpi Robert Grudzień, który wystąpi w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko.

W sobotę zaprezentuje się wschodząca gwiazda polskiego rocka – zespół Kumka Olik, który na ten koncert przygotował specjalne wersje akustyczne swoich utworów.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Początek obydwu koncertów zaplanowano na godzinę 18.00. Wszystkich zainteresowanych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, który podstawiony będzie przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godzinie 17.00.

pobierzdo góry do góry

10.09.2010 r.

Szkolenie: Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw.

Firma szkoleniowo – doradcza Eko Marketing zaprasza na bezpłatne szkolenie: Powiązania kooperacyjne polskich przedsiębiorstw”, które odbędzie się we wrześniu i w październiku 2010 r. w Warszawie.

Szkolenie jest skierowane m.in. do instytucji otoczenia biznesu, stowarzyszeń, fundacji, jednostek samorządu terytorialnego, oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego.

Głównym celem szkolenia jest: dostarczenie wiedzy na temat tworzenia powiązań kooperacyjnych, podniesienie specjalistycznej wiedzy na temat współpracy przedsiębiorstw, podniesienie kwalifikacji osób zarządzających/ koordynujących funkcjonowanie powiązań kooperacyjnych lub klastrów.

pobierzdo góry do góry

13.09.2010 r.

Zmiana warunków przyznawania pomocy w działaniu Różnicowanie kierunków działalności nierolniczej

centrum doradztwa rolniczego

Z dniem 7 września Ministerstwo Rolnictwa wprowadziło zmiany zmianę w warunkach i trybie przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Różnicowanie kierunków działalności nierolniczej”

Wprowadzona zmiana polega na zwiększeniu maksymalnego poziomu pomocy finansowej z 50% do 80% kosztów kwalifikowanych w przypadku gdy w gospodarstwie rolnym, z którym związany jest ubiegający się o pomoc, wystąpiły szkody spowodowane przez powódź lub obsunięcie się ziemi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

pobierzdo góry do góry

13.09.2010 r.

Dożynki Gminne w Wieniawie, V Turniej Sołectw oraz Dożynki Gminne w Zakrzewie

12 września br odbyły się 3 ważne imprezy dla mieszkańców naszego obszaru: Dożynki Gminne w Wieniawie, V Turniej Sołectw oraz Dożynki Gminne w Zakrzewie.

Dożynki Gminne w Wieniawie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem św. Katarzyny. Następnie korowód dożynkowy udała się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie poprowadzono oficjalną cześć uroczystości. Po przemówieniach zaproszonych gości uczestnicy imprezy mogli kibicować podczas meczu GALAKTIKOS – FC KŁUDNO o Puchar Wójta Gminy Wieniawa . Na scenie przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie wystąpiły zespoły: VABANK i REDOX, a o dawkę humoru zadbała kapela góralska ONDRASZEK oraz kabaret PIRANIA.

Gwiazda wieczoru był zespół Czerwone Gitary. Imprezę zakończył pokaz laserowy oraz „Dyskoteka pod gwiazdami” poprowadzona przez dj TOMO.

Uroczystości w Zarzewiu rozpoczął Korowód Dożynkowy. Po mszy poświęcono kamień w Alei 600 – lecia. W godzinach popołudniowych przeprowadzono historyczną inscenizację "Bitwa Warszawska 1920- Cud nad Wisłą" w wykonaniu Radomskiej Grupy Rekonstrukcyjnej. W trakcie dożynek ogłoszono także wyniki konkursu o tytuł „Powała 2010 – Gmina Zakrzew”.

Dożynki w Wieniawie Dożynki w Wieniawie Dożynki w Wieniawie
Dożynki w Wieniawie Dożynki w Wieniawie Dożynki w Wieniawie
pobierzdo góry do góry

14.09.2010 r.

V Turniej Sołectw.

12 września 2010 r. w Jedlińsku odbył się V Turniej Sołectw – impreza rekreacyjna, w której udział biorą mieszkańcy sołectw w terenu Gminy Jedlińsk. Głównym celem imprezy jest integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw, oraz zapewnienie czynnego wypoczynki i współzawodnictwa sportowego oraz uaktywnianie samorządów wiejskich.

Uczestnicy Turnieju rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, z których większość jest związana z życiem i pracą na wsi np. dojenie krowy, plecenie powróseł, toczenie beli siana czy rzut podkową do celu. Poszczególne sołectwa prezentowały również programy artystyczne, a także bogato wystrojone stoiska z tradycyjnymi potrawami.

W tym roku zwycięzcą Turnieju zostało sołectwo z Ludwikowa. Drugie miejsce zajęła Bierwiecka Wola a trzecie Stare Zawady. Wręczono również nagrody w konkursie „Mieszkajmy Piękniej” którego celem jest promocja i prezentacja pięknych ogrodów, posesji i sołectw. W kategorii Sołectwo zwyciężył Ludwików. Nagrodę za najładniejszą posesję przyznano Pani Mariannie Kwiecień z Ludwikowa, a tytułem najpiękniejszego ogrodu wyróżniono ogród należący do Pana Radosława Warszakowskiego z Piaseczna.

Imprezie towarzyszyły również liczne zabawy, konkursy i koncerty. Licznie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję do zobaczenia na scenie gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – Majkę Jeżowską, Roberta Rozmusa, Hannę Śleszyńska i Wojciecha Kaletę.

Stoisko Sołectwa - Stare Zawady Stoisko - Sołectwa Wola Bierwiecka Uroczyste rozpoczęcie
Uroczyste wręczenie nagród dla Sołectw Występ Majki Jeżowskiej Występ Majki Jeżowskiej
pobierzdo góry do góry

15.09.2010 r.

Profesjonalny Menager w NGO

Collegium Civitas oraz Klub Myśli Społecznej Inicjatywy zapraszają na projekt pn. „Profesjonalny menedżer w NGO” - skierowany do organizacji pozarządowych, którego celem jest profesjonalizacja i podniesienie kompetencji menedżerskich liderów obywatelskich.

W ramach szkoleń zostaną przeprowadzone zajęcia m.in. z następujących zagadnień: rola organizacji not for profit w politykach publicznych; zarządzenie realizacją zadań publicznych i projektami; podstawy prawno-finansowe działalności organizacji pozarządowych w Polsce; zawieranie umów i prawne aspekty działania NGO; podstawy prawno-finansowe działalności organizacji pozarządowych; zarządzanie finansami, budżetowanie, sprawozdawczość, monitoring finansowy.

Cykl szkoleń „Profesjonalny menedżer w NGO” odbywać się będzie w trakcie 7 dwudniowych zajęć (warsztaty, seminaria, konsultacje i doradztwo). Zajęcia odbywać się będą w Warszawie, w Collegium Civitas. Poprowadzą je m.in.: Tomasz Bruski (Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii), Przemysław Derwich (Klub Myśli Społecznej Inicjatywy i MRR), Agnieszka Jastrzębska (Klub Myśli Społecznej Inicjatywy), Ewa Leś (Collegium Civitas i Instytut Polityki Społecznej UW), Radosław Skiba (ngo.pl), Przemysław Radwan-Rohrenschef (Stowarzyszenie Szkoła Liderów) i Marcin Wojdat (Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m. st. Warszawy).

pobierzdo góry do góry

16.09.2010 r.

Zapomniane przedmioty, zapomniane czasy. Wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

zapomnianeobrazy

Zapraszamy na wystawę zatytułowaną „Zapomniane przedmioty, zapomniane czasy”, którą można zwiedzać w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Ekspozycja na temat życia sfer dworskich i mieszczańskich w XIX i 1. połowie XX wieku, to nostalgiczna podróż do świata bardzo odległego naszej rzeczywistości, ale niepozostającego bez wpływu na współczesną kulturę polską.

W Muzeum zgromadzono obiekty z kręgu gospodarstwa domowego, porcelanę, szkło, bibeloty i drobiazgi użytkowe o wysokich walorach artystycznych i estetycznych. Meble z epoki: serwantki, stoły, biblioteczki, toaletki i „niciak”, zapełniły się atrybutami wytwornej damy, m.in. wachlarzami, torebkami balowymi, rękawiczkami, rozmaitymi puzdrami, przyborami toaletowymi i bielizną. Zaprezentowano przedmioty, które towarzyszyły eleganckiemu mężczyźnie - m.in. przybory do golenia, kołnierzyki do koszul, laski, tajemnicze maszynki i aparaty. Wystawę uzupełniają trofea myśliwskie i kolekcje hobbystyczne. W zaaranżowanej jadalni stanął stół z zastawą stylizowaną na początek XX wieku i stoliki pomocnicze z serwisem kawowym i samowarem. Miłośników zabytków techniki zainteresuje gramofon i wyprodukowany w Polsce, luksusowy odbiornik radiowy Telefunken oraz sprzęty z kręgu gospodarstwa domowego.

Autorką i komisarzem wystawy jest dr Agnieszka Zarychta-Wójcicka. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz kolekcji prywatnych. Ekspozycja będzie czynna do grudnia 2010 r.

pobierzdo góry do góry

17.09.2010 r.

Wizyta na terenie LGD Kurpsie Razem.

logo kurpsie i radomki

Członkowie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" w dniach 7-9 września 2010 r. uczestniczyli w seminarium szkoleniowym, które miało miejsce na terenie Lokalnej Grupy Działania "Kurpsie Razem" obejmującej swoim zasięgiem gminy: Baranowo, Czarnia, Jednorożec, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec, Olszewo-Borki.

Obydwie Lokalne Grupy Działania podpisały porozumienie o współpracy, która ma przyczynić się realizacji projektów współpracy, zmierzających do budowania dialogu obywatelskiego na polskiej wsi, aktywizacji społeczności lokalnych, rozwoju turystyki opartej na zasobach lokalnych, budowaniu partnerstwa pomiędzy organizacjami pozarządowymi, biznesem i instytucjami sektora publicznego na rzecz podnoszenia jakości życia na wsi.

pobierzdo góry do góry

20.09.2010 r.

Szkolenie: Zasady opracowywania projektów innowacyjnych i ponadnarodowych

regionalny osrodek efs

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego z siedzibą w Radomiu, serdecznie zaprasza na dwudniowe szkolenie " Zasady opracowania projektów innowacyjnych i ponadnarodowych", które odbędzie się w dniach 29-30 września br, w Radomiu przy ulicy Kościuszki 1.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami i procedurami opracowania projektów innowacyjnych (poszukiwanie nowych rozwiązań w obszarach interwencji EFS) oraz ponadnarodowych (kojarzenie partnerów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych, tworzenie porozumień) w ramach priorytetów i działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz wypracowanie wśród beneficjentów umiejętności prawidłowej realizacji projektów ponadnarodowych pod kątem merytorycznym i finansowymi.

SZKOLENIE JEST BEZPŁATNE

pobierzdo góry do góry

21.09.2010 r.

Konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu.

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, który przeznaczony jest dla fotografów amatorów mieszkających lub uczących się na terenie Mazowsza.

Do konkursu można zgłaszać fotografie w dwóch kategoriach – architektura i krajobraz, oddające ducha, charakter i urok Mazowsza. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie po 3 zdjęcia w każdej kategorii.

Dla zwycięzców przewidziane są wysokie nagrody finansowe. Nabór prac twa od 15 września do 15 października 2010 r.

pobierzdo góry do góry

22.09.2010 r.

Bezpłatne szkolenie: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w ramach RPO WM 2007-2013.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Oddział Zamiejscowy w Radomiu serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Mazowiecki Elektroniczny Wniosek aplikacyjny dla działania 4.3 Ochrona powietrza, energetyka – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w ramach RPO WM 2007-2013”, które odbędą się w Radomiu w dniu 29 września 2010r., przy ul. Kościuszki 5A.

W trakcie szkolenia zostaną poruszone kwestie związane z założeniami dla planowanego konkursu w ramach działania i zagadnienia ułatwiające przygotowanie wniosku aplikacyjnego o uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia można uzyskać pod nr (22) 542 23 33.

pobierzdo góry do góry

22.09.2010 r.

Uroczystości nadania imienia Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie.

22 września 2010 r. odbyły się uroczystości nadania imienia Jana Kochanowskiego Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie. O tym, że ród Kochanowskich związany jest z gminą Wieniawa, świadczy to, iż pierwotna siedziba rodu Kochanowskich – wieś Kochanowo, która położona jest w pobliżu Wieniawy – swoją nazwę wzięła od imienia czeskiego rycerza Kochana. Następnie dobra te odkupił przodek Jana Kochanowskiego – Mikołaj Długi. Z kolei innym protoplastą poety był Dominik z Kochanowa.

Uroczystości rozpoczęła o godzinie 10.00 uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele Św. Katarzyny. Następnie wszyscy uczestniczy przeszli na teren szkoły, gdzie biskup diecezji radomskiej – Henryk Tomasik poświęcił pamiątkową tablicę z popiersiem Jana Kochanowskiego. Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży, występ chóru parafialnego oraz inscenizacja teatralna wybranych utworów poety.

pobierzdo góry do góry

24.09.2010 r.

Wyróżnienie dla Muzeum Gombrowicza we Wsoli

pałac Gąbrowicza

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zdobyło honorowe wyróżnienie za ekspozycję zatytułowaną „Ja, Witold Gombrowicz” w ramach IV edycji konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba. Ekspozycja prezentowana w Muzeum we Wsoli dokumentuje życiorys pisarza, z podziałem na część polską, i argentyńsko-europejską. Wzbogacona jest o pamiątki, zdjęcia rodzinne, listy i rękopisy. Jednym z najciekawszych eksponatów jest mocno juz podniszczona waliza, którą Gombrowicz zabrał ze sobą, gdy opuszał Polskę w sierpniu 1939 roku. Towarzyszyła mu przez wszystkie lata emigracji.

Konkurs "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba” ma na celu promocję najciekawszych zdarzeń kulturalnych. Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach: najciekawsza wystawa zorganizowana w roku 2009 na Mazowszu w obiekcie zamkniętym oraz najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w przestrzeni publicznej lub w plenerze, zorganizowana poza terenem muzeum.

Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

pobierzdo góry do góry

23.09.2010 r.

Biuletyn Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Informujemy iż ukazał się nowy numer kwartalnika wydawanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

W wydaniu zamieszczono wiele informacji na temat działań Sieci m.in. artykuły na temat aspiracji edukacyjnych młodzieży na obszarach wiejskich, Europejskiej Sieci Obszarów Zależnych od Rybactwa FARNET, najciekawszych pakietach turystyki wiejskiej oraz funkcjonowania KSOW w Niemczech. W numerze możemy odnaleźć również informację o wydarzeniach i najbliższych planach w Sekretariatach Regionalnych KSOW

Zachęcamy Państwa do lektury biuletynu, który można przeczytać klikając odnośnik Więcej.

pobierzdo góry do góry

24.09.2010 r.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru PROWieści.

Przedstawiamy Państwu najnowszy numer PROWieści, miesięcznika dotyczącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Znajdziemy w nim informacje dotyczące nowelizacji rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zmian legislacyjnych Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2007-2013, oraz artykuły o dotacjach i dodatkowych pieniądzach dla rolników, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane powodzią.

Zachęcamy do lektury PROWieści, które można przeczytać klikając odnośnik Pobierz.

pobierzdo góry do góry

27.09.2010 r.

LGD Razem dla Radomki na Targach Turystycznych Biesiady Mazurskiej

W dniu 25 września Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” uczestniczyła w Targach Turystycznych które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach, w ramach III edycji „Biesiady Mazurskiej”. Na stoisku Stowarzyszenia zaprezentowaliśmy materiały promocyjne, informatory oraz foldery dotyczące turystyki, dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru gmin należących do naszej LGD.

Organizatorami imprezy była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Regionalny Ośrodek Edukacyjny w Ełku, Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Starych Juchach. Targi stanowią podsumowanie sezonu turystycznego, a ich celem jest również promocja ofert turystycznych oraz wymiana doświadczeń.

Podczas imprezy odbyły się również wykłady i seminaria. Prezes Suwalskiej izby Rolniczo-Turystycznej – Pani Elżbieta Niedziejko przedstawiła referat na temat „Turystyczna sieć współpracy Suwalszczyzna-Mazura”, a gość specjalny tegorocznych targów, znany podróżnik oraz członek prestiżowego The Explorer Club – profesor Zdzisław Preisner przybliżył uczestnikom seminarium „Etiopię i gorący powiew Danakilu”.

Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej
Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej Targi Turystyczne Biesiady Mazurskiej
pobierzdo góry do góry

28.09.2010 r.

Bezpłatne warsztaty: Dobre rządzenie poprzez wkład społeczny.

Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym zaprasza do udziału w warsztatach „Dobre rządzenie poprzez wkład społeczny. Zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w procesie legislacyjnym”. Warsztaty odbędą się w dniach 28-29 października i 18-19 listopada 2010 r. (termin do wyboru) w Pałacu Łochów, mieszczącym się w Łochowie przy ul. Marii Konopnickiej 1.

Celem warsztatów jest przedstawienie najlepszych praktyk i wzajemnych oczekiwań organizacji pozarządowych i władz publicznych oraz prezentacja wyników przeprowadzonych w tym zakresie badań. Warsztaty będą miały formę dwudniowego spotkania o charakterze roboczym. W trakcie zajęć uczestnicy poznają najbardziej efektywne formy prowadzenia konsultacji, stosowane w Unii Europejskiej, jak również w USA i Australii. Przedstawimy także wyniki badań wzajemnych oczekiwań NGO i władz publicznych. Uczestnicy będą mieli możliwość opracowania planów współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie rzecznictwa interesów i konsultacji społecznych oraz planów działań na rzecz promocji nowych zasad współpracy.

Warsztaty skierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych i władz publicznych wszystkich szczebli. Udział w nich jest bezpłatny.

pobierzdo góry do góry

29.09.2010r.

Uroczystość wręczenia nagród im. Oskara Kolberga - Za zasługi dla kultury ludowej

museum kolberga

1 października 2010 r. o godzinie 13.30 w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Laureatami w tym roku zostali: Marianna Bienias, Wiktor Chrzanowski, Rozalia Kastelik, Marianna Staśkiewicz, Kapela Ludowa „Trzcinicoki”, Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, Henryk Dumin, Zespół Regionalny „Mogilanie” oraz prof. dr Jan Stęszewski. Nagrodę honorową otrzymał Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Nagroda im. Oskara Kolberga przyznawana jest od 1974 r. i honoruje dorobek artystyczny i wybitne osiągnięcia twórców ludowych, naukowców, badaczy i popularyzatorów oraz osób, instytucji i organizacji wspierających kulturę ludową na całym obszarze Polski. Wskazuje i promuje najlepsze osiągnięcia we współczesnej twórczości ludowej, określa wzorce, przyczyniając się do ugruntowania wysokiej pozycji sztuki ludowej w narodowej kulturze. Organizatorem nagrody jest Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje honorowy patronat i jest głównym fundatorem nagród i wyróżnień honorowych.

pobierzdo góry do góry

29.09.2010 r.

LGD Razem dla Radomki zaprasza na szkolenia dla TRIZ-menów

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz LGD „Razem dla Radomki” realizując projekt „Jestem aktywny – będę przedsiębiorczy” poszukują osób zainteresowanych do wzięcia udziału w szkoleniu dla TRIZ-menów.

Wymagania dla kandydatów to: ukończone studia wyższe – minimum licencjat (kierunek studiów: techniczny, pedagogiczny, marketing i zarządzanie, w dalszej kolejności inne), kopia świadectwa maturalnego, co najmniej bierna znajomość języka rosyjskiego lub angielskiego na poziomie zaawansowanym. Kolejnym etapem rekrutacji będzie rozmowa kandydata do szkolenia z psychologiem w celu wyłonienia osób z najlepszymi predyspozycjami do TRIZ.

TRIZ to metodologia, zestaw narzędzi, baza wiedzy i podstawowy model technologiczny do tworzenia nowych innowacyjnych pomysłów i rozwiązywania problemów. TRIZ dostarcza narzędzi i metod do prawidłowego formułowania problemów, analizy systemowej, analizy błędów oraz możliwych kierunków ewolucji systemu (podejście "jest" i "może być"). TRIZ, w przeciwieństwie do technik takich jak "burza mózgów" (które są oparte na losowym generowaniu pomysłu), stara się stworzyć algorytm kolejnych przybliżeń do stworzenia optymalnego rozwiązania problemu poprzez udoskonalanie istniejących rozwiązań.

Prosimy o kontakt drogą telefoniczną z Panią Dorotą Wąsik pod nr (48) 38-58-996 lub mailowo na adres zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

30.09.2010 r.

Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą.

loga

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w partnerstwie z Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Lokalną Grupą Działania „Perła Czarnej Nidy” i Samorządami Województwa Mazowieckiego i Świętokrzyskiego podpisała umowę na realizację projektu pn. „Jestem aktywny – będę przedsiębiorcą” realizowanego w ramach projektu systemowego PARP „Inicjatywy promujące postawy przedsiębiorcze i wspierające rozwój przedsiębiorczości – Fundusz Grantów na Inicjatywy”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1 ”Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka