NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10713344


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zrealizowane projekty


Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011

Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gminny Ośrodek Kultury w Wieniawie

Głównymi celami realizowanego projektu jest podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej, promocja lokalnych tradycji, kultury i twórczości ludowej, którą możemy osiągnąć dzięki organizacji imprez kulturalnych, takich jak Wieczór Sobótkowy - Wianki, która podkreśla wartości zakorzenione w tradycjach naszych ojców i przodków. Poprzez realizację projektu - możemy pokazać i utrwalić w pamięci kulturę naszego regionu - obrzęd Wieczoru Sobótkowego, tak znacząco wpisujący się w krajobraz i tradycję polskiej wsi.

Dzięki realizacji projektu możemy promować i pokazać lokalną tradycję twórczości kulturalnej z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego. Organizacja wydarzenia jakim jest Wieczór Sobótkowy, przyczynia się do popularyzacji dziedzictwa kulturowego obszarów wiejskich, pokazuje tradycje wiejskich obrzędów i zabaw. Jest to impreza, która na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych imprez poświęconych kulturze ludowej, które organizowane są na terenie województwa mazowieckiego. Z roku na rok uczestniczy w niej coraz większa liczba uczestników i widzów, który przyjeżdżają nie tylko z terenu gminy Wieniawa, ale również z pobliskich gmin. Dzięki organizacji tego typu imprezy przyczyniamy się również do promocji turystycznej gminy Wieniawa, z uwagi na przyjazd na wskazaną uroczystość turystów spoza gminy Wieniawa.

W trakcie imprezy przeprowadzane są konkursy na najładniejszy wianek, mikrofon dla każdego, a podsumowanie konkursów i zabaw jest przemarsz korowodu, w którym idą panny niosące wianki, kawalerowie, którym przegrywa kapela ludowa. Nad rzeką Radomką, zapala się tradycyjne stos przygotowanej słomy i puszcza wianki na wodę.

Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011 Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011 Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011
Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011 Wieczór Sobótkowy - Wianki 2011
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.