NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8117806


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lokalni Liderzy


Wojciech Walczak

Wojciech Walczak
pełnił funkcję wójta gminy Jedlińsk w latach 2002 - 2014, członka Związku Gmin Radomka oraz Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Wojciech Walczak ma ukończone 53 lata. Wykształcenie Wyższe. Pełni funkcję wójta gminy Jedlińsk od 2002 roku. Wcześniej przez jedną kadencję był radnym powiatu radomskiego.

Jego żona Irena pracuje w administracji samorządowej. 28-letnia córka Magdalena pracuje w Brukseli, syn - 26letni Łukasz pracuje w drogownictwie. Interesuje się historią Polski, a wolny czas stara się poświęcać wędrówkom po Tatrach.

Jest również członkiem Związku Gmin Radomka oraz Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki". Obie organizacje realizują projekty na rzecz rozwoju sześciu gmin z terenu południowego Mazowsza: Jedlińska, Przytyka, Przysuchy, Wieniawy, Wolanowa i Zakrzewa.

Gmina Jedlińsk - to gmina licznych inwestycji. Szczególnie dzięki pracy wójta Wojciecha Walczaka udało jej się zrealizować wiele projektów i zdobyć wiele nagród. W 2008 r. Gmina Jedlińsk - stała się laureatem XIII edycji Konkursu Gala Biznesu Ziemi Radomskiej o Nagrodę Gospodarczą Granitowy Tulipan w kategorii Gmina Roku. W październiku 2009 r. Gmina odebrała również nagrodę w ramach regionalnego konkursu "Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt infrastrukturalny zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych w województwie mazowieckim.

Do najważniejszych inwestycji zrealizowanych podczas kadencji wójta Walczaka możemy wyróżnić: budowę dwóch ośrodków zdrowia: w Bierwcach oraz we Wsoli, którego zakończenie zaplanowane jest w 2010 r. Przebudowano również drogę gminną na trasie Jedlanka - Bierwiecka Wola w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg lokalnych 2008-2011". Zbudowano wodociąg we wsi Godzisz, w Klwatach, Urbanowie, a także sieci wodociągowej z Lisowa do Borek. Ważną rzeczą jest też modernizacja stacji uzdatniania wody w Jedlińsku. Z inwestycji drogowych warto wymienić również remont mostu w Jedlance na rz. Tymiance, budowę południowej obwodnicy Jedlińska. W Jedlińsku przebudowano ulicę Leśną i Energetyków, oraz drogę gminną na trasie Jeziorno - Wykrętek.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.