NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8118140


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lokalni Liderzy


Witold Studziński

Witold Studziński
Wójt Gminy Wieniawa w latach 1998-2014, Sekretarz Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Witold Studziński pełnił funkcję wójta Gminy Wieniawa w latach 1998-2014. Do wyborów startował z Komitetu Wyborczego Nasza Gmina. Jest również szefem lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego i działaczem Ochotniczej Straży Pożarnej. Ukończył studia z zakresu nauk ekonomicznych na Politechnice Radomskiej. Jest żonaty, ma 3 dzieci.

Wójt gminy Wieniawa wykazuje dużą aktywność w realizowanych zadaniach i działaniach organizacji pozarządowych których jest członkiem. W Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki", które działa na rzecz rozwoju i promocji obszarów wiejskich pełni funkcję Sekretarza Rady Stowarzyszenia. Jest również członkiem Związku Gmin Radomka, zrzeszającego gminy: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk ,Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Działania Związku Gmin Radomka ukierunkowane są w szczególności na wykonywanie zadań publicznych w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności: opracowanie i realizacji programu retencji rzeki Radomki i jej dopływów.

Wójt może pochwalić się również inwestycjami, które gmina Wieniawa zrealizowana przez ostatnie lata. Mieszkańcy wielu miejscowości w gminie doczekali się asfaltowych dróg, a remonty odbyły się m.in. w Zawadach, Romualdowie, Jabłonicy, czy Wieniawie. Na remonty tych dróg gmina Wieniawa otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Zmodernizowane zostały również trasy w Żukowie, Głogowie i połączenia z gminą Borkowice. Ostatnimi inwestycjami drogowymi - była budowa tzw. "schetynówek" - przebudowano 2 kilometrowy odcinek drogi łączący Sokolniki Suche i Kochanów Wieniawski.

W Jabłonicy wybudowano nowoczesne boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę. Obok nich są miejsca do zabawy dla najmłodszych - mini ogródki z huśtawkami, zjeżdżalnią, równoważnią. W Wieniawie nowy obiekt sportowy otrzymali piłkarze miejscowego Chojniaka. Takiego obiektu mogą pozazdrościć piłkarze z wielu klubów z wyższych lig. Wszystkie szatnie, pomieszczenia gospodarcze, pokoje dla sędziów i natryski znajdują się pod nowo wybudowanymi trybunami. Piłkarze na mecz wychodzą z tunelu prowadzącego spod trybun wprost na nową murawę.

Gmina również skutecznie pozyskuje fundusze ze środków zewnętrznych. W ramach Programu Integracji Społecznej realizuje program aktywizujący mieszkańców pt. "Silni razem, silniejsi z osobna" a w ramach Kapitału Ludzkiego - w październiku 2010 r. - rozpoczęło projekt pt. "Wiedza paszportem do przyszłości" którego głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Publicznego Gimnazjum w Wieniawie.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.