Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14191807


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

PRODUKTY LOKALNE - Sok jabłkowo - aroniowy


Sok jabłkowo - aroniowy


Sok jabłkowo - aroniowy

Początki powstania rodzinnego gospodarstwa Państwa Bankiewicz z Komorowa, niewielkiej miejscowości znajdującej się na trasie Radom-Przysucha sięgają czasów XX lecia międzywojennego. Działalność rozpoczęto głównie od uprawy warzyw, a pierwsze drzewa jabłoniowe posadzono w 1933 roku. Dziś Gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z najwyższymi standardami, posiada certyfikat Integrowanej Produkcji, oraz GLOBAL G.A.P i HCCP.

Smaczek z Doliny Radomki produkowany jest w 37 hektarowym gospodarstwie sadowniczym Państwa Bańkiewicz. Miejsce produkcji soków jest wyjątkowe, albowiem występuje tutaj specyficzny mikroklimat, nadający intensywny smak, aromat i soczystość owocom. Ochrona i nawożenie sadu w gospodarstwie prowadzone jest zgodnie z Programem Integrowanej Produkcji co gwarantuje wysoką jakość i zdrowe owoce. Gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z najwyższymi standardami, posiada wspomniany już certyfikat Integrowanej Produkcji, oraz GLOBALG.A.P i HCCP. Jest w pełni umaszynowione, ma rozwinięty system nawodnieniowy (nawodnienie podkomorowe i przeciwprzymrozkowe), prowadzi szkółkę jabłoni na własne potrzeby. Ostatnie lata to wciąż trwający rozwój gospodarstwa. Powstał połączony kompleks budynków chłodniczo-sortowniczych będących własnością Grupy Producenckiej "Skowronki" i gospodarstwa PańśtwaBankiewicz. Nowoczesne komory chłodnicze ULO mogą pomieścić łącznie ponad 4 tyś ton jabłek. Pakownia wyposażona jest nowoczesną maszynę sortującą Firmy Sorter. Uprawiane są tu głównie jabłka, gruszki i śliwki. Wszystkie drzewka pochodzą z własnych szkółek. Produkowane Jabłka Deserowe trafiają na rynek zagraniczny.

Pomysł na produkcję naturalnego, mętnego soku z jabłek zrodził się w Gospodarstwie Państwa Binkiewicz w 2012 roku. Dofinansowanie na zakup linii zostało uzyskane w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W związku z tym zakupiono nowoczesną linię technologiczną do produkcji soków w oparciu o naturalne produkty bez dodatku środków chemicznych.

Dodatkowo o zaletach soku świadczy metoda i sposób w jaki jest wytwarzany. Do jego produkcji wybierane są najwyższej klasy jabłka. Sok powstaje dzięki metodzie tłoczenia na zimno, po czym podlega pasteryzacji w temperaturze 80 stopni. Specjał pochodzi w 100 procentach z soku jabłkowego, bez dodatku wody, cukru czy konserwantów. Jest bogatym źródłem witaminy C, błonnika, potasu, fosforu, magnezu i wielu innych minerałów. W ten sposób, na przykład z 7 kilogramów owoców otrzymuje się 5 litrów naturalnego, mętnego i przede wszystkim smacznego soku.

Sok Smaczek z Doliny Radomki został wielokrotnie nagradzany m.in. Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego 2013, a Gospodarstwo Sadownicze otrzymało najważniejsze wyróżnienie w rolnictwie - tytuł Mistrzów AgroLigi 2013r, Gospodarstwo Państwa Bankiewicz jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego od 2012 roku, Sok jabłkowo - aroniowy nagrodzony został Laurem Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki".

smaczek z doliny radomki

Gospodarstwo Sadownicze MB,
Komorów 4, 26-432 Wieniawa
tel. 604 856 532
www.soki-naturalne.eu
www.gospodarstwo-sadownicze.pl

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka