Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14256941


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

PRODUKTY TRADYCYJNE - Salceson Wizytowy


PRODUKTY TRADYCYJNE NA LIŚCIE MINISTERSTWA ROLNICTWA
I ROZWOJU WSI
SALCESON WIZYTOWY


SALCESON WIZYTOWY        HISTORIA        ZDROWIE        PRODUKT TRADYCYJNY        Laur Kulinarny Marszałka Woj. Mazowieckiego


salceson

SALCESON WIZYTOWY

Salceson wizytowy jest produktem wędliniarskim najwyżej jakości, wytwarzany tradycyjnymi metodami w oparciu o naturalny skład surowców. Sposób produkcji sprawia że wyjątkowy smak wyróżnia ten produkt od innych podobnych wyrobów oferowanych na rynku. Smak jakim charakteryzuje się salceson wizytowy przywołuje wspomnienia smaku tradycyjnej polskiej wędliny, które mogliśmy spotkać na polskich wiejskich stołach kilkadziesiąt lat temu. Wynika to ze specjalnego doboru surowców i tradycyjnego sposobu wytwarzania. Jest on często prezentowany na stoiskach z tradycyjnymi wyrobami wędliniarskimi na kiermaszach i uroczystościach gminnych, powiatowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich.

O wyjątkowości tego produktu, stanowi fakt że jest on wytworem niszowym, który można zakupić tylko i wyłącznie w regionie radomskim. Produkcja salcesonu wizytowego odbywa się w Gospodarstwie Rolnym Państwa Pysiak, pod nadzorem weterynaryjnym, w ramach działalności Marginalnej, Lokalnej i Ograniczonej. Sprzedaż odbywa się tylko w dwóch punktach na terenie Radomia, gdzie znajduje liczne grono nabywców, a popyt niejednokrotnie przewyższa podaż. Wyjątkowość smaku i tradycyjną recepturę salcesonu wizytowego poświadczają liczne wyróżnienia, którymi został nagrodzony, jak również wypowiedź Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta RP, który na uroczystościach w Pałacu Prezydenckim po skosztowaniu wyrobów wędliniarskich ze Zdziechowa, stwierdził że "tak właśnie powinny smakować polskie wędliny".

salceson salceson salceson

Poświadczeniem unikalności salcesonu wizytowego i produktów wędliniarskich przygotowywanych w Gospodarstwie Rolnym należącym do Państwa Pysiak świadczą liczne wyróżnienia. Wyróżnienia otrzymują nie tylko wyroby wędliniarskie, ale również personalnie - Wojciech i Elżbieta Pysiak, którzy docenieni zostali przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz obecnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Pan Wojciech Pysiak już drugą kadencję zasiada w komitecie doradczym ds. rolnictwa w Pałacu Prezydenckim. Pani Elżbieta w 2009 roku sprawowała zaszczytną funkcję starościny Dożynek Prezydenckich w Spale.

Salceson wizytowy jest zdobywcą nagrody głównej przyznanej w 2009 r. przez Zarząd Województwa Mazowieckiego - "Polski Producent Żywności 2009". W 2012 r. dzięki wnioskowi przygotowanemu przez LGD "Razem dla Radomki" uzyskał wpis na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pozostałe wyróżnienia otrzymane przez Gospodarstwo Państwa Pysiak to m.in.:

  • Radomski Laur Techniki - Nagroda II stopnia za szczególne osiągnięcia w kategorii Innowacje. Radom 2010 r.
  • Mistrz Krajowy Agro Ligi 2008 w kategorii Rolnicy - dla Elżbiety i Wojciecha Pysiak. (Nagroda nadana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marka Sawickiego)
  • Tytuł "Mistrza Krajowego" w kategorii rolników na Ogólnopolskim Konkursie Agro Liga 2008 - Nagroda Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej SA
  • Laureat w kategorii produkt Roku 2009 - Gala Biznesu Ziemi Radomskiej
  • Gospodarstwo Rolne "Produkcja trzody chlewnej" w Zdziechowie - Wojciech Pysiak, Mistrz Województwa Mazowieckiego -
  • Nagroda Gospodarcza "Granitowy Tulipan" przyznana przez Izbę Przemysłowo - Handlową Ziemi Radomskiej za "Wyroby wędliniarskie" w kategorii Produkt Roku 2009 r.

SALCESON WIZYTOWY        HISTORIA        ZDROWIE        PRODUKT TRADYCYJNY        Laur Kulinarny Marszałka Woj. Mazowieckiego


mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka