NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11813534


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

"Pszczoły i miód" w Dolinie Radomki


O projekcie Aktualności Do pobrania Kontakt

Aktualności
"Pszczoły i miód" w Dolinie Radomki


Pszczele opowieści.

W ramach projektu pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" - Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" wspólnie z partnerami projektu Związkiem Gmin Radomka oraz Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej "Radomka" realizowało inicjatywę zmierzającą do uświadamiania społeczeństwu znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, które pełnią w nim jedną z najważniejszych ról, służą ludziom, przyczyniając się również do zapewnienia równowagi środowiskowej.

Wiedzę tę przekazywał Pan Łukasz Murawski podczas cyklu przeprowadzonych zajęć edukacyjnych pn. "Pszczele opowieści" skierowanych do dzieci szkół podstawowych z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego. Pan Łukasz opowiadał o znaczeniu pszczół w funkcjonowaniu środowiska naturalnego, zwracał uwagę na piękno całej przyrody a także zagrożenia ekologiczne wynikające ze zmniejszającej się ciągle ilości niewielkich pasiek oraz postępującej degradacji całego środowiska, którego dużą częścią są pszczoły, kwiaty, drzewa i wszystkie rośliny, będące źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich, stanowiących poprzez swoje właściwości odżywcze i lecznicze coraz bardziej doceniany skarb przyrody oferowany człowiekowi. Mówił o korzyściach z obecności pszczół w rolnictwie, jak też o pszczelarstwie, które przyczyniło się do pozyskania wielu cennych leków na bazie naturalnych składników wytwarzanych dzięki pszczołom. Na zakończenie zajęć Pan Łukasz ku uciesze dzieci przeprowadzał mini konkursy z mini nagrodami.

Cykl edukacyjny pn. "Pszczele opowieści" został przeprowadzony 26.11.2019 w PSP w Bielisze, 27.11.2019 w PSP w Wolanowie, 29.11.2019 w PSP nr 2 w Przysusze, 04.12.2019 w PSP w Wieniawie, 05.12.2019 w PSP w Starych Zawadach i 10.12.2019 w PSP we Wrzosie.

Cykl edukacyjny pn. "Pszczele opowieści" został przeprowadzony w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód Pszczoły i miód

Miody z Doliny Radomki na Wolanów Food Festiwalu.

Wolanów Food Festiwal to kolejna impreza na której stowarzyszenie "Razem dla Radomki" prezentowało pszczelarzy i miody z Doliny Radomki. Na stoisku wystawienniczym przygotowanym tym razem przez Pana Łukasza Murawskiego znanego i uznanego pszczelarza z Woli Wacławowskiej mogliśmy posmakować nie tylko miodów odmianowych spadziowych, lipowych, wielokwiatowych, gryczanych, rzepakowych, ale także pierzgi i pyłku. Wśród odwiedzających stoisko rozpropagowana została ulotka informacyjna pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" z której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Pan Łukasz wzbudzał niemałe zainteresowanie swoją widzą i prezentowanymi produktami wśród odwiedzających stoisko gości. Na stoisku można było wziąć ulotkę informacyjną pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" w której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Stoisko wystawiennicze zaprezentowane zostało w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach

Miody z Doliny Radomki na Targach Papryki w Przytyku.


W dniu 18 sierpnia 2019 roku podczas XX Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku stowarzyszenie "Razem dla Radomki" prezentowało pszczelarzy i miody z Doliny Radomki. Na stoisku wystawienniczym przygotowanym przez Pana Adama Pysiaka znanego i uznanego pszczelarza z Golędzina mogliśmy posmakować miodów odmianowych m.in. spadziowych, lipowych, wielokwiatowych, gryczanych, rzepakowych.

Wśród odwiedzających stoisko rozpropagowana została ulotka informacyjna pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" w której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Pan Adam ubrany w strój pszczelarza przeprowadził pokaz wirowania miodu, oraz prezentował i przekazywał informacje na temat życia pszczół, odmian i właściwości miodów. Wśród uczestników Targów widać było ożywione zainteresowanie nie tylko miodami, ale także samą hodowlą pszczół.

Stoisko wystawiennicze zaprezentowane zostało w ramach realizacji zadania publicznego pn. "Pszczoły i miód w Dolinie Radomki" dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach Pszczoły i miód na targach
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.