finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

„Pszczoły i miód” w Dolinie Radomki

O projekcie Aktualności Do pobrania Kontakt

Aktualności
„Pszczoły i miód” w Dolinie Radomki

Pszczele opowieści.

W ramach projektu pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” – Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z partnerami projektu Związkiem Gmin Radomka oraz Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej „Radomka” realizowało inicjatywę zmierzającą do uświadamiania społeczeństwu znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, które pełnią w nim jedną z najważniejszych ról, służą ludziom, przyczyniając się również do zapewnienia równowagi środowiskowej.

Wiedzę tę przekazywał Pan Łukasz Murawski podczas cyklu przeprowadzonych zajęć edukacyjnych pn. „Pszczele opowieści” skierowanych do dzieci szkół podstawowych z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego. Pan Łukasz opowiadał o znaczeniu pszczół w funkcjonowaniu środowiska naturalnego, zwracał uwagę na piękno całej przyrody a także zagrożenia ekologiczne wynikające ze zmniejszającej się ciągle ilości niewielkich pasiek oraz postępującej degradacji całego środowiska, którego dużą częścią są pszczoły, kwiaty, drzewa i wszystkie rośliny, będące źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich, stanowiących poprzez swoje właściwości odżywcze i lecznicze coraz bardziej doceniany skarb przyrody oferowany człowiekowi. Mówił o korzyściach z obecności pszczół w rolnictwie, jak też o pszczelarstwie, które przyczyniło się do pozyskania wielu cennych leków na bazie naturalnych składników wytwarzanych dzięki pszczołom. Na zakończenie zajęć Pan Łukasz ku uciesze dzieci przeprowadzał mini konkursy z mini nagrodami.

Cykl edukacyjny pn. „Pszczele opowieści” został przeprowadzony 26.11.2019 w PSP w Bielisze, 27.11.2019 w PSP w Wolanowie, 29.11.2019 w PSP nr 2 w Przysusze, 04.12.2019 w PSP w Wieniawie, 05.12.2019 w PSP w Starych Zawadach i 10.12.2019 w PSP we Wrzosie.

Cykl edukacyjny pn. „Pszczele opowieści” został przeprowadzony w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Miody z Doliny Radomki na Wolanów Food Festiwalu.

Wolanów Food Festiwal to kolejna impreza na której stowarzyszenie „Razem dla Radomki” prezentowało pszczelarzy i miody z Doliny Radomki. Na stoisku wystawienniczym przygotowanym tym razem przez Pana Łukasza Murawskiego znanego i uznanego pszczelarza z Woli Wacławowskiej mogliśmy posmakować nie tylko miodów odmianowych spadziowych, lipowych, wielokwiatowych, gryczanych, rzepakowych, ale także pierzgi i pyłku. Wśród odwiedzających stoisko rozpropagowana została ulotka informacyjna pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” z której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Pan Łukasz wzbudzał niemałe zainteresowanie swoją widzą i prezentowanymi produktami wśród odwiedzających stoisko gości. Na stoisku można było wziąć ulotkę informacyjną pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” w której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Stoisko wystawiennicze zaprezentowane zostało w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Miody z Doliny Radomki na Targach Papryki w Przytyku.

 

W dniu 18 sierpnia 2019 roku podczas XX Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku stowarzyszenie „Razem dla Radomki” prezentowało pszczelarzy i miody z Doliny Radomki. Na stoisku wystawienniczym przygotowanym przez Pana Adama Pysiaka znanego i uznanego pszczelarza z Golędzina mogliśmy posmakować miodów odmianowych m.in. spadziowych, lipowych, wielokwiatowych, gryczanych, rzepakowych.

Wśród odwiedzających stoisko rozpropagowana została ulotka informacyjna pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” w której zawarte zostały informacje dotyczące właściwości miodów oraz kontakt do pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki. Pan Adam ubrany w strój pszczelarza przeprowadził pokaz wirowania miodu, oraz prezentował i przekazywał informacje na temat życia pszczół, odmian i właściwości miodów. Wśród uczestników Targów widać było ożywione zainteresowanie nie tylko miodami, ale także samą hodowlą pszczół.

Stoisko wystawiennicze zaprezentowane zostało w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Pszczoły i miód w Dolinie Radomki” dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content