NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10892416


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Linia Ciast "Przysmaki z Doliny Radomki" - Prawdziwa szarlotka z Cukierni M&K z Przysuchy


Linia Ciast "Przysmaki z Doliny Radomki" - Prawdziwa szarlotka z Cukierni M&K z Przysuchy


 Prawdziwa szarlotka z Cukierni M&K z Przysuchy

Linia Ciast "Przysmaki z Doliny Radomki" - Prawdziwa szarlotka z Cukierni M&K z Przysuchy

Szarlotka prawdziwa z cukierni M&K z Przysuchy Państwa Moniki i Karola Łabędzkich, została tak nazwana nie bez kozery, a ze względu na składniki użyte do jej wyrobu. Prócz naturalnych składników takich jak: mąka, masło prawdziwe, cukier, do jej wyrobu używa się jabłek od lokalnych dostawców.

Ciasto ma okrągły kształt, w przypadku szarlotki waga wynosi 500 g, ciasto przepięknie pachnie prażonymi jabłkami i cynamonem. Szarlotka wypiekana jest na kruchym, ręcznie wyrabianym cieście, o tradycyjnej recepturze. Jest to bardzo ważne dla zachowania odpowiedniej struktury, oraz puszystości ciasta. Uwaga - ciasto wypieka się w piecu wsadowym, szamotowym.

Ciasta pieczone w cukierni Państwa Moniki i Karola Łabędzkich mają swoją tradycję. Pieczone były także przez rodziców Pana Karola, którzy w 1975 r. odkupili cukiernię od poprzednich właścicieli. Receptury ciast wraz z cukiernią zostały przekazane Państwu Monice i Karolowi Łabędzkim i są ściśle przez nich przestrzegane. Ważny dla ciast jest tradycyjny sposób ich wypieku, tak jak czyniono to w okolicznych domach, czyli na tzw. trzonie.

Cukiernia posiada stronę internetową http://www.mk-cukiernia.com zawierającą zdjęcia i opisy ciast i ciasteczek oraz tortów wytwarzanych przez Państwa Łabędzkich. W ofercie znajduje się szeroka gama wyrobów cukierniczych takich jak : ciasta, ciastka, torty weselne i okolicznościowe, ciasta terminowe: babki, makowce oraz ciastka kruche. Jak deklarują Państwo Łabędzcy nieustannie pracują nad nowym bądź udoskonalonym asortymentem zgodnym z wymogami nowoczesnego rynku, nie zapominając o silnym akcencie tradycji w branży cukierniczej. Zapewniają obsługę bezpośrednią sklepów oraz imprez okolicznościowych. Na sukces Cukierni składa się przede wszystkim doświadczenie zawodowe, wykwalifikowana kadra cukiernicza, ogólnopolska sieć sprzedaży oraz Partnerzy handlowi, (m.in. Piotr i Paweł oraz Lewiatan). Ponad trzydzieści lat to okres, w którym rodziła się, krzepła i utrwalała solidna pozycja firmy na rynku cukierniczym.

Wspaniałymi wyrobami Państwa Łabędzkich można delektować się w Cukierniach Firmowych jednej w Przysusze, przy ul. Warszawskiej 31 i dwóch w Radomiu, przy ul. Wernera 10 w budynku RHM, oraz w Centrum Handlowym przy ul. Struga 60.

Laur LGD "Razem dla Radomki w kategorii: Wyroby piekarnicze i cukiernicze.
Cukiernia M&K s.c. Monika Łabędzka, Karol Łabędzki
26-400 Przysucha, ul. Przemysłowa 19
tel.: 48 675 23 50, tel.: 609 199 505 http://www.mk-cukiernia.com

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.