NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11634897


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze obszaru Doliny Radomki


GOSPODARSTWO OGRODNICZE
ANNY I MARKA OKRÓJ
CZŁONEK SIECI DZIEDZICTWA KULINARNEGO,
PRODUCENT PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH.


okroj

W uprawie papryki słodkiej Państwo Anna I Marek Okrój specjalizują się już od ponad 20 lat. Wiedzę na temat tego wartościowego warzywa oraz cenne doświadczenia zdobywali w gospodarstwie rodziców Anny Okrój. Uprawa papryki to ich prawdziwie rodzinny biznes. Uprawia ją brat oraz siostra, dzięki temu mogą dzielić się doświadczeniami i być na rynku bardziej konkurencyjnymi.

Początki uprawy papryki w gospodarstwie Państwa Okrój sięgają roku 1994. Uprawiają paprykę zgodnie z naturalnymi metodami produkcji, odpowiednimi dla produktu tradycyjnego naszego regionu "Papryki Przytyckiej", a także zgodnie z certyfikatem grupowym Global GAP, co gwarantuje najwyższej jakości produkty. Obecnie warzywo to Anna i Marek Okrój uprawiają na powierzchni ponad 2 ha, w ponad 60 tunelach foliowych. Znajdą tu Państwo wyłącznie odmiany papryki holenderskiej z oryginalnych nasion. Daje to gwarancję jakości, ilości oraz odporności zbieranych warzyw. Odmiany uprawiane w gospodarstwie to głównie: Yekla, Salomon, Shanghaj, Murano, Trawiata oraz Sondela. Mają one grubą, mięsistą skórkę, ładną ciemnoczerwono-żółtą barwę i są wyjątkowo soczyste. Papryka świetnie nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetwórstwa. Największym zagłębiem upraw papryki w Polsce jest właśnie region radomski, charakteryzujący się korzystnymi warunkami dla roślin ciepłolubnych. Papryka z Gospodarstwa Ogrodniczego Państwa Okrój często prezentowana jest na wystawach i targach - imprezach wystawienniczych realizowanych w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania "Razem dla Radomki".

Kontakt:
GOSPOPDARSTWO OGRODNICZE
Anna i Marek Okrój
Chruślice 45
26-625 Wolanów

gospodarstwo

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.