NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8898669


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Budowa tras Nordic Walking w gminie Wolanów

Budowa tras Nordic Walking w gminie Wolanów

Budowa tras Nordic Walking w gminie Wolanów

Projekt realizowany w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", działanie: Małe Projekty

Wnioskodawca: Gmina Wolanów

W miesiącu wrześniu nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kompleksu tras pod nazwą Nordic Walking Park, które zostały przygotowanie na terenie 6 gmin należących do naszego Stowarzyszenia: Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa i Zakrzewa. To pierwsza tak duża inwestycja związana z popularyzacją tego sportu na terenie Południowego Mazowsza. Warto zaznaczyć , iż dofinansowanie na realizację projektu zostało przeznaczone przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" w ramach prowadzonego naboru wniosku dla Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji tzw. "Małych Projektów". Wartość uzyskanej dotacji ze środków Unii Europejskiej to kwota ponad 150 000,00 zł - stanowiąca 80% kosztów realizowanego projektu.

Nordic Walking - to jeden z najszybciej rozwijających się sportów masowych, polegających na marszu ze specjalnymi kijkami. Wymyślono go w latach 20-tych XX wieku w Finlandii, jako trening dla narciarzy. NW to forma aktywności ruchowej na Świerzym powietrzu dla wszystkich, którzy chcą poprawić kondycję uprawiając sport mało inwazyjny, urozmaicić program treningowy, czy zrzucić zbędne kilogramy. Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania - obowiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę. To niewątpliwe sport dla wszystkich.

Nordic Walking Park na obszarze działania Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki to sześć parków wytyczonych na terenach gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. W skład każdego parku wchodzą 3 trasy: oznakowana kolorem zielonym - najkrótsza ok. 5 km pętla, czerwona - pętla o szacunkowej długości 10 km i czarna najdłuższa pętla o długości ok. 15 km. Wejścia na trasy zlokalizowane są na obiektach rekreacyjno-sportowych: orlikach, stadionach sportowych i ogólnodostępnych terenach zielonych. Trasy prowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi duktami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i na pewnych odcinkach pokrywają się. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nornic wal kingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Łączna długość Nordic Walking Parków wynosi ok. 180 km.

Zachęcamy do korzystania o oferty Nordic Walking Parków.

Wartość przyznanej pomocy 23920,00zł


Nordic Walking Park

Nordic Walking Park - format pdf
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,45 MB)


Nordic Walking w Jedlińsku Nordic Walking w Jedlińsku Nordic Walking w Jedlińsku
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.