finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Z historii przysuskiej oświaty – relacja z premiery publikacji.

16.09.2020

Tytuł tej pozycji wyjaśnia w zasadzie wszystko. Studium istniało tylko 11 lat, jednakże w tym okresie wykształcona została liczna grupa nauczycieli do nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego zasilająca placówki oświatowe na terenie całego ówczesnego województwa radomskiego i nie tylko. Tradycje kształcenia nauczycieli w regionie przysuskim sięgają okresu międzywojennego, kiedy istniało w pobliskiej Mariówce Seminarium Nauczycielskie.

Publikacja omawia uwarunkowania demograficzne i kadrowe radomskiej oświaty w latach 80-tych XX w., które wpłynęły na decyzję o lokalizacji Studium w Przysusze, a także bazę lokalową i możliwości placówek ćwiczeń, niezbędne do prowadzenia praktyk pedagogicznych. Znajdziemy w niej również listę absolwentów i nauczycieli Studium. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga.

Publikację wydano z programu Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Wydanie publikacji „Studium Nauczycielskie w Przysusze 1983-1994” opracowanej przez Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze , współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pn. „Promocja i rozwój obszarów wiejskich”, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content