NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11462835


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

26.11.2019 r.

99 wydanie Biuletynu Informacyjnego LGD

Serdecznie zapraszam Państwa do kolejnego wydawnictwa przygotowanego przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, za pomocą którego dzielimy się z Wami realizowanymi przez nas inicjatywami.

W wydawnictwie przedstawiamy najważniejsze wydarzenia realizowane w okresie ostatnich trzech miesięcy. Znajdziecie w nim Państwo informację o zorganizowanym w dniach 10-11 października b.r. Kongresie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze, który na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego zorganizowaliśmy w Pałacu Domaniowskim – promując regionalną żywność, producentów oraz tożsamość kulturową. Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze dania/potrawy tradycyjne „Doliny Radomki” w którym wybraliśmy najlepsze i najpyszniejsze produktu Południowego Mazowsza.

LGD wsparło kwotą 21 700,00 zł – 14 – małych inicjatyw zgłoszonych przez organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, które zostały wybrane przez nas do realizacji dwóch ogłoszonych konkursów. Dzięki tym środkom przeprowadzone zostaną zadania edukacyjne, z zakresu animacji społeczno-kulturalnej, promocji postaw wolontariackich, rozwoju i edukacji aktywności organizacji, ruchu obywatelskiego oraz integracji mieszkańców.

W miesiącu wrześniu mieliśmy możliwość przygotowania wizyty studyjnej pn. „Paprykarz podradomski” zorganizowanej dla uczestników Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury, którzy odwiedzili aktywne organizacje, liderów środowisk wiejskich oraz zapoznali się z naszymi inicjatywami. Zaprezentujemy także relację z projektu „Etno.Radomskie-Kultura na małych podwórkach” w ramach którego organizowali potańcówki z muzyką ludową, czy inscenizację Wiejskiego Wesela w Kulturze Ludowej. Dodatkowo znajdą Państwo informację z Wolanów Food Festiwalu.

Życzymy miłej lektury.

Biuletyn dostępny jest pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn99/index.html

biuletyn stowarzyszenia
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.