NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11478049


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

25.11.2019 r.

Taneczne święto folkloru we Wrzosie

Piękno folkloru i tradycji ludowej odżywa we Wrzosie rokrocznie w ostatni weekend listopada, ściągając na organizowane tam już od 2010 roku Folkowe Andrzejki miłośników muzyki ludowej. Nie inaczej było i w piątek, 23 listopada, gdzie mogliśmy podziwiać liczną grupę wykonawców i publiczności, która bawiła się do późnych godzin nocnych.

Folkowe Andrzejki – to inicjatywa która ma na celu integrację wokół folkloru, dziedzictwa kulturowego ziemi radomskiej. Jej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy, podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty. Organizowana jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Stowarzyszenie „Wrzosowisko” oraz Publiczną Szkołę Podstawową we Wrzosie.

Tegoroczna edycja była rekordowa. Cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem publiczności, która przybyła do Wrzosu na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi artyści tego wieczoru – grupa 3 i 4 latków z przedszkola – tworząca zespół „Papryczki” z Przytyka. Następnie mogliśmy wysłuchać pięknych pieśni i przyśpiewek wykonanych przez zespoły śpiewacze: Wrzosowianki z Wrzosu, Kalina z Marianowic, zespół folklorystyczny „Wieniawa”, Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, Biesiada Bierwiecka, Ludwiczanki z Ludwikowa, Klub Seniora w Wieniawie. Zespoły zaprezentowały nam zarówno autorski jak i typowy dla regionu radomskiego i przysuskiego repertuar, zapraszając publiczność do wspólnej zabawy, którzy dołączali i wspólnie z wykonawcami śpiewali znane im utwory.

Następnie do tańca porwały zebranych kapele. Mazurki, oberki i fokstroty do późnych godzin nocnych grane były przez prezentujące się tego dnia kapele Henryka Gwiazdy, Tomasza Stachury, Józefa Wyrwińskiego oraz Kapelę Foktów z Ostrołęki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, gościom wydarzenia a w szczególności Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie oraz Stowarzyszeniu „Wrzosowisko” za współpracę przy organizacji wydarzenia.

Wydarzenie zorganizowane zostało ramach projektu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach” zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.