NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10885423


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

09.09.2019 r.

Konkurs na najlepsze Produkty Tradycyjne i Lokalne Południowego Mazowsza

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Radomka” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki „ serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na najlepsze produkty tradycyjne i lokalne z terenu południowego Mazowsza.

Wybrane zostaną najlepsze produkty w pięciu kategoriach:

  • produkty mięsne i rybne,
  • warzywa i owoce,
  • wyroby piekarnicze i cukiernicze,
  • dania gotowe i potrawy,
  • miody, napoje i inne produkty.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty z terenu powiatów: radomskiego, przysuskiego, kozienickiego, zwoleńskiego tj. osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, grupy nieformalne (koła gospodyń wiejskich), oraz szkoły i klasy o profilu gastronomicznym, które wypełnią zgłoszenie, dołączą do niego unikatowy przepis na potrawę/ produkt kulinarny.

Formularz zgłoszeń do konkursu: - Pobierz

Regulamin konkursu - Pobierz

Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej i lokalnej Południowego Mazowsza, wyszukanie produktów/dań regionalnych i lokalnych, mogących stać się wizytówką obszaru Południowego Mazowsza, jak też promowanie produktów tradycyjnych, lokalnych i regionalnych - budujących tożsamość dziedzictwa kulinarnego obszaru. Celem naszym jest także zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych, wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami i wspieranie lokalnej tożsamości.

Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców którym przyznane zostaną w postaci pamiątkowych grawertonów oraz nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD) o wartości 2775,00 zł.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 września 2019 r. do siedziby Partnera projektu LGD „Razem dla Radomki” drogą pocztową lub mailową wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na potrawę, zdjęcia potrawy/produktu na adres: Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” Janiszew ul. Zielona 127, 26-652 Zakrzew lub na adres e – mail: zarzad@razemdlaradomki.pl z dopiskiem na kopercie/w temacie wiadomości e – mail „Konkurs - na najlepsze produkty tradycyjne i lokalne Południowego Mazowsza”. Decyduje data wpływu zgłoszenia do Biura LGD.

Konkurs realizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Na szlaku kulinarnym Doliny Radomki”, które zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.