NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10182238


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

02.09.2019 r.

Weselny Wrzos.

Co to było za wesele i poprawiny!!! Huczne zabawy do późnych godzin nocnych już po raz trzeci zagościły we Wrzosie, za sprawą organizowanego „Wiejskiego Wesela w kulturze regionu radomskiego”.

Organizowana inicjatywa ma na celu przypomnieć dawne obrzędy i zwyczaje weselne obchodzone na obszarze wiejskim regionu radomskiego. Oprócz inscenizacji tradycyjnego wesela mogliśmy podziwiać teatr weselny, a do późnych godzin nocnych bawić się na zabawie weselnej przy muzyce granej przez kapele i zespoły śpiewacze. Do tańca porwały nas oberki i mazury grane przez kapele: Lipców z Wygnanowa, Rodzinną Kapelę Foktów z Ostrołęki oraz muzyków - Piotra Bińkowskiego, Andrzeja Malika, Andrzeja Paciorka.

Pieśni i przyśpiewki weselne zaprezentowały zespoły śpiewacze: „Wrzosowianki” z Wrzosu, Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, zespół folklorystyczny „Wieniawa” oraz Ewa Ziętek.

Za organizacje wydarzenia odpowiadało Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Stowarzyszenie „Wrzosowisko”, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie oraz Gmina Przytyk Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach zadania publicznego LGD „Razem dla Radomki” pt. „Etno. Radomskie – Kultura na małych podwórkach” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.