NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 8438707


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

03.09.2018 r.

VII Jarmark Ludowy w Bierwcach. Serdecznie zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do Bierwiec w gminie Jedlińsk na kolejną edycję Jarmarku Ludowego, podczas którego nie zabraknie folkowych rytmów, dziedzictwa kultury ludowej, świetnej atmosfery i zabawy do późnych godzin wieczornych.

9 września Jarmark Ludowy po raz siódmy zawita do Bierwiec, które co roku wskazują nam jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych, integracja i aktywizacja społeczna. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Bierwcach.

Jarmark ludowy to impreza która ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego obszarów wiejskich. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez kreowanie tego wydarzenia, chcemy przypomnieć już o minionym, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele ludowe grały mazurki, oberki, integrując mieszkańców wsi.

Na wydarzeniu zaprezentują się przedstawiciele gospodarzy – dzieci i młodzież, oraz „Biesiada Bierwiecka” z zespołem Sławomira Wasilewskiego. Wystąpią kapele ludowe: Henryka Gwiazdy z Radomia, Lipców z Wygnanowa, Rodzinna Kapela Foktów z Ostrołęki, Mieczysław Zamkowski oraz Fachmani z Radomia. Nie zabraknie zespołów śpiewaczych: Kaliny z Marianowic, „Czerwonej Jarzębiny” z Jedlińska, „Wrzosowianek” z Wrzosu. Przedstawiony zostanie występ kabaretowy „Bierwiecki monitoring”. Na zakończenie przygotowana zostanie zabawa taneczna z zespołem Jacka Szymczaka i Sławomira Wasilewskiego.

Wzorem poprzednich lat przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny „Bierwiecka Baba”. Zorganizowany zostanie Piknik Organizacji Pozarządowych, promocja ksiąźki Pani Bożeny Zbrożyny, warsztaty rzeźby ludowej, rozstrzygnięcie konkursów sportowych. Podczas wydarzenia zaplanowano bezpłatne atrakcje dla dzieci – gry i zabawy z grupą animacyjną Foto Anim oraz stoiska wystawiennicze. Oprócz strawy duchowej nie zabraknie również tej kulinarnej. Przygotowana zostanie degustacja i poczęstunek potraw tradycyjnych i regionalnych.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.