finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Taneczne Andrzejki we Wrzosie

6.12.2017

Piękno folkloru i tradycji ludowej odżywa we Wrzosie rokrocznie w ostatni weekend listopada, ściągając na organizowane tam już od 2011 r. Andrzejki Folkowe miłośników muzyki ludowej. Nie inaczej było i w sobotę 25 listopada, gdzie mogliśmy powitać liczną grupę wykonawców i publiczności, która bawiła się do późnych godzin nocnych.

Andrzejki Folkowe podobnie jak organizowane na przestrzeni ostatnich lat jarmarki ludowe to inicjatywa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które chce promować folklor, dziedzictwo kulturowe jak również przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, jaką były wiejskie zabawy ludowe, podczas których grane były mazurki, oberki i fokstroty. We Wrzosie za sprawny przebieg wydarzenia odpowiadają Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie, którą wspomaga nasze LGD i Gmina Przytyk.

Wydarzenie rozpoczął występ gospodarzy – dziecięcego zespołu Wrzosiki z PSP we Wrzosie. Następnie wystąpiły młodzieżowe zespoły pieśni i tańca „Plejada” z Przytyka oraz „Wolanianki” z Wolanowa, które to w gorąco oklaskiwanych występach udowodnili nam, iż mimo młodego wieku ich członków umiejętnie potrafią łączyć nowoczesne brzmienia z muzyką ludową, propagując nie tylko wśród swoich rówieśników piękno tradycji ludowej.

W dalszej części wydarzenia mogliśmy wysłuchać pieśni i przyśpiewek wykonywanych przez zespoły śpiewacze z Wrzosu, Bieniędzic i Bierwiec, które umiejętnie zaprezentowały nam zarówno autorski jak i typowy dla regionu radomskiego i przysuskiego repertuar. Następnie grane przez kapele ludowe oberki i mazurki porwały licznie zebraną publiczność do tańca. Wystąpili czołowi przedstawiciele „kajockiej” muzyki, wielokrotnie nagradzane i utytułowane kapele: Adama Tarnowskiego z Mateuszem Pytkowskim, Henryka Gwiazdy, którego wyjątkowo wspierali Jan Wochniak i Michał Kapturski, Rodzinnej Kapeli Foktów i zespołu Mieczysława Zamkowskiego. Wydarzenie wzorem lat poprzednich trwało do północy i pokazało że zainteresowanie nim jest coraz większe.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content