NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 7751420


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

27.11.2017 r.

Wybraliśmy najlepsze produkty tradycyjne i lokalne Południowego Mazowsza 2017.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, realizuje wiele zadań, a jednym z nich jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych zasobach surowców. W naszej domowej kuchni przygotowujemy tradycyjne potrawy sporządzane z receptur, które przetrwały od pokoleń. Podtrzymywanie tych tradycji w oparciu o produkty tradycyjne i lokalne daje olbrzymie możliwości i stwarza szanse dla rozwoju regionu i jego mieszkańców.

Najświeższą inicjatywą promującą lokalną i regionalną żywność jest konkurs na Najlepsze produkty tradycyjne i lokalne Południowego Mazowsza, realizowany w ramach projektu pn. Propagowanie Idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Południowego Mazowsza” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie w dniu 23 listopada 2017 podczas seminarium dotyczącego sprzedaży i marketingu produktów tradycyjnych i lokalnych wytwarzanych na terenie Mazowsza i zorganizowane zostało przy współudziale Gminy Zakrzew.

Podczas seminarium zaprezentowane zostały informacje nt. Sprzedaży bezpośredniej, marginalnej, lokalnej i ograniczonej przez Pana Wojciecha Pysiaka – nie tylko teoretyka ale i praktyka związanego z tym tematem. Należy nadmienić także, że Gospodarstwo Państwa Elżbiety i Wojciecha Pysiaków jest zrzeszone w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Wiedza dotycząca możliwości jakie daje nam produkcja zdrowej żywności oraz jej wpis na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza zaprezentowała nam w sposób interesujący na przykładzie własnego Gospodarstwa Sadowniczego Pani Monika Bankiewicz. Soczek z Doliny Radomki to przecież produkt wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych, a Gospodarstwo Sadownicze Państwa Bankiewiczów jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza.

Spośród reprezentantów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza obecny był także Pan Łukasz Murawski z Pasieki Murawscy, tegoroczny laureat konkursu na Najlepsze produkty tradycyjne i lokalne Południowego Mazowsza.

W konkursie wpłynęło 13 zgłoszeń, do drugiego etapu zakwalifikowano 11 zgłoszeń. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zdobywców Laurów LGD „Razem dla Radomki”, oraz wyróżnień w poszczególnych kategoriach.

Laurem LGD „Razem dla Radomki” zostali uhonorowani:

  • W kategorii: produkty mięsne i rybne – Gospodarstwo Rolne Pysiaków - za produkt - Kaszanka Zdziechowska,
  • W kategorii: warzywa i owoce: nie nadesłano zgłoszeń,
  • W kategorii: Wyroby piekarnicze i cukiernicze: Cukiernia M&K Monika Łabędzka, Karol Łabędzki - za produkt - Linia ciast Przysmaki z Doliny Radomki – prawdziwa szarlotka,
  • W kategorii: Wyroby piekarnicze i cukiernicze: Cukiernia M&K Monika Łabędzka, Karol Łabędzki - za produkt - Linia ciast Przysmaki z Doliny Radomki – prawdziwy sernik,
  • W kategorii: Dania gotowe i potrawy: Restauracja Maxima z Wolanowa - za produkt - Regionalna kaczka w chrupiącej skorupce z Doliny Radomki,
  • W kategorii: Miody, napoje i inne produkty: Pasieka Murawscy Łukasz Murawski - za produkt - Miód pszczeli gryczany

Wyróżnienia „Razem dla Radomki” – zostały przyznane:

  • W kategorii: Wyroby piekarnicze i cukiernicze: Pani Małgorzacie Niemirskiej za produkt - Bułki Gulinianki
  • W kategorii: Dania gotowe i potrawy: - Pani Karolinie Domagale Fundacja Kreatywnych Innowacji - za produkt - Lady Salsa, - Stowarzyszeniu „Wrzosowieko” - za produkt - Smalec ze skwarkami, papryką i czarnuszką,- Stowarzyszeniu „Razem dla Skrzyńska” – za produkt - Skrzyńskie kurczę pieczone, - Pani Elżbiecie Bień, Catering Camelot – za produkt - Ziołowy kołacz z ziemniakami.
  • W kategorii: Miody, napoje i inne produkty: Pani Grażyna Połczyńska – za produkt - Ser kozi smakowy z czosnkiem, koperkiem i rzodkiewką.

Na zakończenie wręczono laureatom nagrody, za przepyszne produkty, które wzbogacają swoją obecnością i ciągłością tradycji ich wytwarzania nasz lokalny i regionalny szlak kulinarny ten Doliny Radomki i Mazowsza. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Fotografie: Piotr Piasta

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.