NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Multicel
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 5848409


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

14.11.2017 r.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie najlepsza w Polsce.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie zwyciężyła w ramach konkursu „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” w ramach rządowego programu Bezpieczna+, otrzymując w konkursie nowoczesną pracownię komputerową.

W tym roku szkolnym już po raz drugi, w ramach rządowego programu Bezpieczna +, uczestniczyliśmy w konkursie JESTEŚMY CYFROWOBEZPIECZNI. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, po ubiegłorocznym sukcesie, kolejny raz ogłosiło konkurs na rok 2016/2017 w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Projekt realizowany dzięki środkom z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem konkursu było motywowanie szkół do podejmowania działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych pośród nauczycieli i uczniów szkół oraz ich rodziców, a także rozwój potrzebnych do tego kompetencji.

W ubiegłym roku zajęliśmy wysokie, bo drugie miejsce w kraju. W nagrodę – 25 uczniów naszej szkoły – wyjechało na tygodniowy obóz edukacyjny do Tarnowa, który do dzisiaj wspominają z dużym sentymentem. W ubiegłorocznej edycji zabrakło nam naprawdę niewiele, aby zająć pierwsze miejsce i otrzymać w nagrodę pracownię multimedialną. Tym bardziej, z jeszcze większym zaangażowaniem, od września przystąpiliśmy po raz drugi do konkursu, gdzie za cel postawiliśmy sobie poprawienie zeszłorocznego sukcesu!

Zagadnienia konkursowe były bardzo ciekawe i ważne, zwarzywszy na wszechobecny dostęp do Internetu w obecnych czasach. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko dzieci, ale nauczycieli i rodziców. Od września realizowaliśmy wiele zadań związanych z bezpieczeństwem cyfrowym. Przestrzegaliśmy uczniów starszych i młodszych przed niebezpieczeństwami, na które są narażeni w sieci. Zachęcaliśmy do korzystania z szerokiego wachlarzu zalet, które oferuje Internet.

Dzieci przygotowywały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” i scenki rodzajowe. Wszystkie klasy uczestniczyły w konkursie poetyckim i plastycznym. Organizowaliśmy Cyber – Andrzejki i Cyfrowobezpieczny Karnawał, imprezę Fair Play na boisku i w necie. Wielokrotnie prace uczniów prezentowane były na stałej wystawie o bezpieczeństwie cyfrowym, np. prace z konkursu plastycznego, Cyber Rules – czyli zasady bezpieczeństwa w Internecie, czy prace z konkursu fotograficznego. Nasi uczniowie przygotowali i uczestniczyli w grze miejskiej po Radomiu, wykonywali gry edukacyjne i książeczki o bezpieczeństwie cyfrowym. Wzięli również udział w happeningu „Wiosnę witamy, o cyberbezpieczeństwie pamiętamy! i „Marzannę utopimy - wirusa zgładzimy!”.

Po raz pierwszy braliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Bezpiecznego Internetu. Fotoreporterska relacja uczennicy klasy Va – Weroniki Woźniak – wysłana została na konkurs do sieciaki.pl. Nasza uczennica zdobyła drugie miejsce w konkursie ogólnopolskim – za pięknie zrelacjonowane wydarzenia szkolne dotyczące obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wielu uczniów poznało i pracowało na platformach edukacyjnych: Toondoo, Learning Apps, Storyjumper. Powstało wiele interesujących komiksów, prezentacji, książeczek, krzyżówek, pomocy dydaktycznych. Dzieci uczyły się programowania ze Scottie Go, pracowały online, zdobywały nowe wiadomości i poszerzały swoje zainteresowania.

W realizację zadań konkursowych zaangażowana była cała szkoła, poszczególne klasy od I do VI. Kiedy pokazał się ranking – wstrzymaliśmy oddech. Pozycje 177 szkół z terenu całej Polski ulegały ciągłej zmianie. Ostatecznie, po sprawdzeniu wszystkich działań – Kapituła Konkursu przyznała naszej szkole – I miejsce! Cieszymy się bardzo, bo to sukces z klasą – pokonaliśmy nie tylko szkoły podstawowe, ale także gimnazja i szkoły średnie biorące udział w konkursie. Teraz czekamy na zasłużoną nagrodę od Ministerstwa Edukacji Narodowej – pracownię mobilną.

Informacja: Agata Brandys - wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie

pobierzdo góry
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.