Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 14612911


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

28.06.2021 r.

Na Szlaku Kulinarnym Doliny Radomki projekt realizowany przez Razem dla Radomki

To projekt dofinansowany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” zadanie 15 Propagowanie idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze oraz upowszechnienie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w wysokości 10 000,00 zł na realizację zadania publicznego pn. Na Szlaku Kulinarnym Doliny Radomki.

Projekt realizowany będzie w okresie od maja do grudnia 2021 w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej „RADOMKA” .

Dziedzictwo kulinarne i tradycje kulinarne stanowią bardzo istotną cześć naszej tożsamości kulturowej, w którym niezbędnym aspektem jest pielęgnowanie dziedzictwa kulinarnego obszaru w oparciu o produkty tradycyjne i lokalne, które dziś stają się kluczem do rozwoju naszego regionu i mieszkańców. Sztuka kulinarna jest cząstką kultury każdego narodu. W naszej domowej kuchni przygotowujemy tradycyjne potrawy sporządzane z receptur, które przetrwały od pokoleń. Podtrzymywanie tych tradycji w oparciu o produkty tradycyjne i lokalne daje olbrzymie możliwości i stwarza szanse dla rozwoju regionu i jego mieszkańców. Dlatego w naszym projekcie chcemy podjąć działania mające na celu budowę silnej marki produktów tradycyjnych i lokalnych i rozwoju dziedzictwa kulinarnego Doliny Radomki, ze szczególnym uwzględnieniem członków SieciDziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. W ramach projektu Stowarzyszenie Razem dla Radomki wraz zpartnerem projektu: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej RADOMKA zamierza realizowaćinicjatywę zmierzającą do rozpoznawalności i budowy silnej marki produktów tradycyjnych ,lokalnych i produktów, oraz członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza z terenuPołudniowego Mazowsza poprzez promowanie lokalnych i tradycyjnych produktów, ichproducentów i wytwórców. Celem projektu jest wzrost rozpoznawalności, oraz upowszechnianie produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych oraz Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza.

W projekcie zaplanowane zostało m.in. przeprowadzenie 2 konkursów kulinarnych. 1) Pierwszy to konkurs na najlepsze danie z papryką. 2) Drugi to konkurs na najlepsze produkty regionalne i lokalne oraz zakup materiałów promujących Szlak Kulinarny Doliny Radomki.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka