Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12709370


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Mazowsze pachnące papryką


Dożynki Województwa Mazowieckiego Płock 27 wrzesień 2015r.:

07.10.2015 r.

Prezentujemy wystawców na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Płocku: Gospodarstwo Rolne Małgorzaty i Adama Smagowskich z Wrzeszczowa, Stowarzyszenie "Wrzosowisko", Zespół folklorystyczny "Wieniawa".

Gospodarstwo Rolne Państwa Smagowskich z Wrzeszczowa

W niedzielę, 27 września 2015 r. Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego było gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, promującego producentów, rolników i produkty tradycyjne z terenu naszych gmin. Stoisko przygotowane pod hasłem "Mazowsze pachnące papryką" odwiedziły tysiące gości, którzy mogli spróbować potraw przygotowanych z papryki i wielu innych specjałów, posłuchać tradycyjnego folkloru w utworach prezentowanych przez zespół śpiewaczy "Wieniawa", czy porozmawiać z producentami rolnymi na temat uprawy warzyw. Na chętnych czekały do spróbowania takie przysmaki jak smalec z papryki, dżem z czerwonej papryki, paszteciki krucho-drożdzowe z nadzieniem z twarogów i papryki, leczo, papryka marynowana i wiele innych potraw z naszym "głównym specjałem - za których przygotowanie odpowiadały Panie ze Stowarzyszenia "Wrzosowisko", Catering Camelot - Elżbiety Bień, którym pomagały Panie ze Stowarzyszenia "Razem dla Rozwoju" z Bieniędzic oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka "Perspektywy". Prowadzone były warsztaty pozyskiwania miodu przez Łukasza Murawskeigo z Pasieki Murawscy. Dziś przedstawiamy Państwu informację o Gospodarstwie Rolnym Małgorzaty i Adama Smagowskich z Wrzeszczowa, Stowarzyszeniu "Wrzosowisko" oraz o zespole folklorystycznym "Wieniawa".

pobierzdo góry do góry

02.10.2015 r.

Prezentujemy wystawców na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Płocku: Cetering Camelot - Elżbiety Bień (Cerekiew, Gmina Zakrzew)

 Catering Camelot - Elźbieta Bień

W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego było gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, promującego producentów, rolników i produkty tradycyjne z terenu naszych gmin. Stoisko przygotowane pod hasłem "Mazowsze pachnące papryką" odwiedziły tysiące gości, którzy mogli spróbować potraw przygotowanych z papryki i wielu innych specjałów, posłuchać tradycyjnego folkloru w utworach prezentowanych przez zespół śpiewaczy "Wieniawa", czy porozmawiać z producentami rolnymi na temat uprawy warzyw. Na chętnych czekały do spróbowania takie przysmaki jak smalec z papryki, dżem z czerwonej papryki, paszteciki krucho-drożdzowe z nadzieniem z twarogów i papryki, leczo, papryka marynowana i wiele innych potraw z naszym "głównym specjałem - za których przygotowanie odpowiadały Panie ze Stowarzyszenia "Wrzosowisko", którym pomagały Panie ze Stowarzyszenia "Razem dla Rozwoju" z Bieniędzic oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka "Perspektywy". Dziś prezentujemy informację o producencie m.in. "Dżemu z czerwonej papryki", firmie Catering Camelot - Elżbiety Bień z Cerekwi, która na wydarzeniu odpowiadała za przygotowanie poczęstunku i przetworów z papryki.

pobierzdo góry do góry

01.10.2015 r.

Prezentujemy wystawców na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Płocku: Pasieka Murawscy (Wola Wacławowska, Gmina Wolanów)

W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie "Razem dla Radomki", wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego było gospodarzem stoiska wystawienniczego Mazowsza, promującego producentów, rolników i produkty tradycyjne z terenu naszych gmin. Stoisko przygotowane pod hasłem "Mazowsze pachnące papryką" odwiedziły tysiące gości, którzy mogli spróbować potraw przygotowanych z papryki i wielu innych specjałów, posłuchać tradycyjnego folkloru w utworach prezentowanych przez zespół śpiewaczy "Wieniawa", czy porozmawiać z producentami rolnymi na temat uprawy warzyw. Na chętnych czekały do spróbowania takie przysmaki jak smalec z papryki, dżem z czerwonej papryki, paszteciki krucho-drożdzowe z nadzieniem z twarogów i papryki, leczo, papryka marynowana i wiele innych potraw z naszym "głównym specjałem - za których przygotowanie odpowiadały Panie ze Stowarzyszenia "Wrzosowisko", Catering Camelot - Elżbiety Bień, którym pomagały Panie ze Stowarzyszenia "Razem dla Rozwoju" z Bieniędzic oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka "Perspektywy". Dziś prezentujemy informację o Pasiece Murawscy - Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej (gmina Wolanów), producencie miodów pszczelich odmianowych, który podczas Dożynek odebrał z rąk Marszałka Woj. Mazowieckiego Adama Struzika nagrodę w konkursie dla najlepszych producentów żywności - (Polski Producent Żywności). Dla osób odwiedzających nasze stoisko przygotował ofertę warsztatów i pokazy pozyskiwania miodu.

pobierzdo góry do góry

29.09.2015 r.

Relacja z udziału LGD Razem dla Radomki w Dożynkach Wojewódzkich w Płocku.

 Dożynki Wojewódzkie w Płocku - Gospodarze Stoiska Wystawienniczego w towarzystwie papryczek - Sławomir Białkowski(Wójt Gminy Zakrzew), Krzysztof Sobczak (Wójt Gminy Wieniawa), Dariusz Wołczyński (Wójt Gminy Przytyk), Cezary Nowek (Prezes LGD ?Razem dla Radomki

Przepyszne produkty tradycyjne i regionalne wytwarzane przez wytwórców z Południowego Mazowsza ( w tym dżem z papryki, miody odmianowe, soki jabłkowe, a także leczo, sosy, smalec czy inne przysmaki przygotowane z papryki) ściągnęły na stoisko wystawiennicze Mazowsza tłumy uczestników Dożynek Województwa Mazowieckiego, które zorganizowane zostały w Płocku w niedzielę, 27 września 2015 r. To kolejne wydarzenie, na którym nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" obok Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego pełniło obowiązki gospodarza Mazowsza promując dziedzictwo kulinarne i kulturowe naszego regionu.

Stoisko przygotowane zostało pod nazwą "Mazowsze pachnące papryką", podkreślając znaczenie produktu tradycyjnego "Papryki Przytyckiej" jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych naszego województwa. Warto nadmienić iż to z naszego regionu - powiatów przysuskiego i radomskiego pochodzi ok. 80 procent krajowej produkcji tego smacznego warzywa. Promowaliśmy na nim producentów, rolników, a prezentując ekspozycję 10 najpopularniejszych odmian papryki, jednocześnie propagując ideę zdrowej żywności poprzez przygotowanie pokazu kulinarnego i degustacji potraw z tego wyjątkowo zdrowego i smacznego warzywa.

pobierzdo góry do góry

25.09.2015 r.

LGD Razem dla Radomki współgospodarz stoiska wystawienniczego Mazowsza zaprasza na Dożynki Wojewódzkie do Płocka już w niedzielę.

Serdecznie zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę na Dożynki Województwa Mazowieckiego do Płocka, podczas których Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" wspólnie z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich pełnić będzie rolę gospodarza stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego - przygotowanego pod nazwą "Mazowsze pachnące papryką". Nasze stoisko podkreślać będzie znaczenie "Papryki Przytyckiej" jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych z naszego województwa. Pragniemy na nim promować rolników, producentów papryki, wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych z Południowego Mazowsza, a także propagować ideę zdrowej żywności poprzez prezentację pokazu kulinarnego i degustację potraw tego wyjątkowo zdrowego i smacznego warzywa.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.