NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12461447


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

MAZOWIECKA KUŹNIA SMAKÓWO projekcie Aktualności Szkolenia Szkolenia e-learningowe Konkurs na najlepsze dania z papryki Konkurs na najlepsze produkty i dania Południowego Mazowsza Materiały do pobrania Zamówienia Kontakt


O projekcie

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w miesiącu lipcu 2016 roku rozpoczęło realizację działań w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych". To nowy projekt który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu wygranego w konkursie ogłoszonym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego KSOW ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inicjatywa będzie stanowiła nie tylko kontynuacje zapoczątkowanych uprzednio przez LGD "Razem dla Radomki" zadań, ale przede wszystkim wyznaczy nowe obszary i kierunki związane z budowaniem silnej marki produktów tradycyjnych, regionalnych, producentów branży spożywczej, jak również z rozwojem mieszkańców obszarów wiejskich, którzy chcieliby podjąć działalność pozarolniczą związaną z produkcją zdrowej żywości.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" wraz partnerami projektu (Stowarzyszeniami Dziedzictwo i Rozwój, Puszcza Kozienicka, Wspólny Trakt" dzięki realizacji projektu zainicjuje współpracę ale i promocję przedsiębiorców, rolników, producentów z obszarów wiejskich zajmujących się wytwarzaniem produktów tradycyjnych i regionalnych - cechujących się najwyższą jakością, wytwarzanych zgodnie z tradycyjnymi i naturalnym metodami. Pokażemy mieszkańcom obszarów wiejskich południowego Mazowsza poprzez organizację szkoleń i warsztatów (zarówno stacjonarnych i e-learningowych) - możliwości zakładania działalności polegających na produkcji produktów regionalnych, pozwolić im zdobyć wiedzę i kwalifikację podnoszącą ich umiejętności nie tylko w procesie wytwarzania i produkcji, ale również w budowaniu procesu marketingu produktu. Chcemy podjąć wielotorowe, ale kompleksowe inicjatywy, które pozwolą nam na kreowanie mocnej marki produktów tradycyjnych z terenu Południowego Mazowsza, zbudować spójną sieć i szlak dziedzictwa kulinarnego Mazowsza, wpłynąć na ich promocję i rozpoznawalność. Naszym celem jest też wykreowanie i urynkowienie wybranych produktów lokalnych i tradycyjnych.

Najważniejsze zadania inicjatywy:

- Promocja produktu tradycyjnego Papryki Przytyckiej
Aby dalej w sposób efektywny wpływać na rozwój produkcji papryki w regionie radomsko-przysuskim zamierzamy przygotować niezbędną dokumentację, która umożliwi nam zdobycie certyfikatu Unii Europejskiej jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Wpłynie to w znaczącym stopniu na wzrost popytu na produkt za granicami naszego kraju, jak również na rynku krajowym

- Budowa marki produktów tradycyjnych. Przygotowanie wniosków o uzyskanie wpisu na listę produktów tradycyjnych.
Stowarzyszenie LGD "Razem dla Radomki" posiada duże doświadczenie w zakresie promocji marki produktów tradycyjnych i przygotowywaniu dokumentacji związane z wpisem na Listę Produktów Tradycyjnych i możliwościami jakie daje uzyskanie takiego certyfikatu dla producentów tych produktów. Wybrane zostaną produkty dla których przygotowana zostanie dokumentacja o uzyskanie wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Budowa Szlaku Kulinarnego Południowego Mazowsza.
Wraz z rozpoczęciem realizacji projektu przystąpimy do procesu budowy Szlaku Kulinarnego Południowego Mazowsza, Mazowsza, który będzie wskazywał miejsca wytwarzania i sprzedaży produktów tradycyjnych i lokalnych. Znajdą się na nim producenci wytwarzający lub oferujący takie produkty oraz dania kuchni regionalnej. Opracowana zostanie publikacja, która zawierać będzie także mapę szlaku. Przygotowany zostanie również film promujący producentów tradycyjnych.

- Organizacja szkoleń i warsztatów stacjonarnych i e-learnignowych w zakresie:.
- Rola produktów tradycyjnych w rozwoju obszarów wiejskich
- Nowoczesne pszczelarstwo
- Warsztaty Produkcja i przetwórstwo tradycyjne mięsa
- Warsztaty kulinarne: Tradycyjna kuchnia regionu radomskiego
- Produkty tradycyjne i lokalne w systemach żywności wysokiej jakości
- Wykorzystanie dziedzictwa kulinarnego w turystyce wiejskiej i agroturystyce
- Warsztaty przetwarzania wyrobów mlecznych na produkcję serów i wyrobów
- Marketing i budowa silnej marki produktów tradycyjnych

- Realizacja konkursu kulinarnego i przygotowanie publikacji Mazowiecka Kuźnia Smaków
W miesiącu czerwcu ogłoszony zostanie konkurs na najlepszą potrawę tradycyjną Południowego Mazowsza. Będą mogli w nim wystartować wszyscy mieszkańcy czterech powiatów objętych problemem. Wybrane przepisy złożą się na książkę kucharską pn. Mazowiecka Kuźnia Smaków", która wydania będzie w wersji on-line. Przeprowadzony zostanie także konkurs na najlepsze produkty regionalne i tradycyjne z terenu Południowego Mazowsza o Laur LGD.


mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.