Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12909652


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Konkurs fotograficzny


Konkurs fotograficzny "Piękno doliny Radomki - Rozstrzygnięcie

W wyznaczonym terminie do 31 maja 2010 r. otrzymaliśmy od 214 osób prace konkursowe, które zawierały ponad 850 fotografii. Z pośród nich 196 zgłoszeń spełniało wymogi określone w regulaminie konkursu (110 ofert dotyczyło kategorii wiekowej do 13 roku życia, natomiast 84 zgłoszenia rozpatrywane zostały w kategorii wiekowej od 14 do 18 roku życia).

Przedmiotem ogłoszonego konkursu pt. "Piękno doliny Radomki" było ukazanie piękna i różnorodności przyrody, krajobrazu, folkloru, architektury na obszarach gmin: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew poprzez uwiecznienie ich za pomocą fotografii. Dlatego też wszystkie prace zostały ocenione przez jury pod kątem jakości i poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, kreatywności i wizji artystycznej. Jury konkursu tworzyli: Pani Ewa Ofiara - Sekretarz Stowarzyszania LGD "Razem dla Radomki"; Joanna Ostrowska - fotograf prowadzący warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Stowarzyszenia; Dorota Wąsik - pracownik Biura LGD, Magdalena Ostrowska-Bzducha - grafik i fotograf; Malwina Klocek - członek Stowarzyszenia "Razem dla Radomki".

Po przeglądzie prac jury w kategorii wiekowej do 13 roku życia przyznało pierwsze miejsce Marcie Pakosz z Przysuchy, za przedstawienie piękna zalewu w Toporni. Wyróżnienia za wysoka wartość artystyczną nadesłanych zdjęć otrzymali również: Bartłomiej Kudyba ze Skrzynna za zdjęcie Doliny Radomki w Skrzynnie, Partrycja Okrój za zdjęcia przedstawiające architekturę w Gminie Jedlińsk, oraz Paulina Prygiel za prace pt. "Zachód słońca nad stawem w Jedlińsku".

W kategorii wiekowej od 14 do 18 roku życia jury jednogłośnie postanowiło przyznać główną nagrodę Joannie Radulskiej z Wolanowa za wykonanie zdjęć przedstawiających piękno krajobrazów doliny Radomki. Wszystkie nadesłane przez autorkę zdjęcia cechowała wyjątkowa profesjonalność wykonania, kreatywność i umiejętność ukazania piękna otaczającej nas przyrody w oryginalny sposób. Pozostałe wyróżnienia za bardzo wysoką wartość artystyczną w tej kategorii wiekowej otrzymali: Haskim Hakobyan z Marianówki (Gmina Przysucha) za zdjęcie "Stacja Drogi Krzyżowej", Krzysztof Rejmer z Przysuchy za pracę "Prawdziwa moc Ducha Świętego", oraz Strzelczyk Monika z Jedlińska za zdjęcie pt. "Rozlewisko".

W ramach konkursu 2 osoby, które zdobyły główne nagrody otrzymały nowoczesne laptopy 10 calowe. Przyznano również 100 nagród upominkowych (zawierających odtwarzacze mp3 oraz informatory o gminach) dla najciekawszych fotografii (50 w kategorii wiekowej do 13 roku życia, oraz 50 nagród w kategorii wiekowej od 14 do 18 roku życia).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wręczenie nagród połączone z wystawami prac odbędzie się w każdej z gmin w następujących terminach:

15.06 (Wtorek)

10:45 Gimnazjum Publiczne w Jedlińsku (dla uczestników konkursu z terenu gminy Jedlińsk)
12:00 Publiczna Szkoła Podstawowa w Bierwcach

16.06 (Środa)

10:00 Publiczne Gimnazjum, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przytyku (dla uczestników konkursu z terenu gminy Przytyk)

17.06 (Czwartek)

10:30 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakrzewie. (Dla uczestników konkursu z terenu gminy Zakrzew)
12:30 Zespół Szkół ogólnokształcących w Wieniawie (dla uczestników konkursu z terenu gmin: Wolanów i Wieniawa)
14:00 Dom Kultury w Przysusze (dla uczestników konkursu z terenu gminy Przysucha)


Nagrody przyznane w kategorii wiekowej do 13 roku życia:

dyplom marta pakosz

Nagroda Główna
Marta Pakosz - lat 13, Przysucha - zdjęcie przedstawiające zalew w Toporni






Wyróżnienia:

  1. Kudyba Bartłomiej - 13 lat, Skrzynno (Gmina Wieniawa) - Zdjęcie: Dolina Radomki w Skrzynnie
  2. Okrój Patrycja - 7 lat, Nowe Zawady (Gmina Jedlińsk) - Zdjęcie Muzeum Gombrowicza we Wsoli
  3. Paulina Prygiel - 9 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk) - Zachód słońca nad stawem w Jedlińsku

Pozostałe nagrodzone osoby:

  1. Augustyniak Dawid - 13 lat, (Wieniawa)
  2. Babut Malwina - 13 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  3. Bienias Jakub - 8 lat, Przytyk
  4. Bojanowicz Aleksandra - 13 lat, Mleczków (Gmina Zakrzew)
  5. Bomba Piotr - 13 lat, Przysucha
  6. Bomba Weronika - 10 lat, Ruski Bród (Gmina Przysucha)
  7. Bzducha Kamila - 13 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  8. Danielczyk Dominika - 11 lat, Przysucha
  9. Fokt Klaudia - 12 lat, Jagodno (Gmina Przytyk)
  10. Gierasińska Diana - 12 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  11. Grabowska Aleksandra - 12 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  12. Grabowski Radosław - 12 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  13. Jakubiak Urszula - 12 lat, Gulinek (Gmina Zakrzew)
  14. Kaczor Wioleta - 13 lat, Zakrzew Kolonia (Gmina Zakrzew)
  15. Katarzyna Santos - 5 lat, Jedlińsk
  16. Kawińska Julia - 13 lat, Posada (Gmina Przytyk)
  17. Kaźmierczak Sebastian - 12 lat, Podgajek (Gmina Przytyk)
  18. Kiełbasa Karolina - 11 lat, Podgajek (Gmina Przytyk)
  19. Kominek Ewelina - 13 lat, Zakrzew Kolonia (Gmina Zakrzew)
  20. Kozłowski Kamil - 11 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  21. Królikowska Aleksandra - 7 lat, Wygnanów (Gmina Przytyk)
  22. Kubicka Barbara - 11 lat, Przysucha
  23. Leśniewski Bartłomiej - 12 lat, Przytyk
  24. Łomża Daria - 11 lat, Źerdź (Gmina Przytyk)
  25. Łosik Krystian - 11 lat, Wacyn (Gmina Zakrzew)
  26. Łużycka Gabriela - 9 lat, Jedlińsk
  27. Małek Jakub - 12 lat, Golędzin (Gmina Zakrzew)
  28. Michałkowska Karolina - 11 lat, Gaczkowice (Gmina Przytyk)
  29. Mucha Paulina - 11 lat, Zakrzew
  30. Niemirska Maria - 13 lat, Gulinek (Gmina Zakrzew)
  31. Prygiel Jakub - 7 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  32. Prygiel Karolina - 11 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  33. Sobótka Joanna - 13 lat, Weniawa
  34. Sułek Karolina - 13 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  35. Szary Michał - 12 lat, Krzyszkowice (Gmina Przytyk)
  36. Szcześniak Kamil - 11 lat, Krzyszkowice (Gmina Przytyk)
  37. Szwed Angelika -11 lat, Bielicha (Gmina Zakrzew)
  38. Wachnicki Kacer - 10 lat, Wrzos (Gmina Przytyk)
  39. Walczak Konrad - 11 lat, Bierwce (Gmina Jedlińsk)
  40. Warchoł Michał - 11 lat, Zakrew
  41. Wilkowska Katarzyna - 12 lat, Jedlińsk
  42. Wlazło Martyna- 12 lat, Mółdnice (Gmina Przytyk)
  43. Woźniak Aleksander - 13 lat, Jabłonica (Gmina Wieniawa)
  44. Wójcik Adrian - 12 lat Jeziorno, (Gmina Przysucha)
  45. Załęcki Dawid - 13 lat, Jabłonica (Gmina Wieniawa)
  46. Ziętek Magdalena - 13 lat, Przytyk
  47. Ziętek Witoria - 12 lat, Przytyk

Nagrody przyznane w kategorii wiekowej od 14 do 18 roku życia:

dyplom joanna radulska

Nagroda Główna
Radulska Joanna - 15 lat, Wolanów - Zdjęcie przedstawiające wyrzucony na brzeg konar drzewa oraz zdjęcie Zalewu Domaniowskiego , na którym osiedliły się łabędzie.





Wyróżnienia:

  1. Hakobyan Hasmik - 17 lat, Marianówka (Gmina Przysucha) - Zdjęcie "Stacja Drogi Krzyżowej"
  2. Rejmer Krzysztof - 17 lat, Przysucha - Zdjęcie zatytułowane "Prawdziwa Moc Ducha Świętego"
  3. Strzelczyk Monika - 15 lat, Jedlińsk - zdjęcie "Rozlewisko"

Pozostałe nagrodzone osoby:

  1. Bąk Martyna - 14 lat, Jedlińsk
  2. Deleska Ewelina - 17 lat, Nowe Zawady (Gmina Jedlińsk)
  3. Drużdzel Mateusz - 15 lat, Zakrzew
  4. Duda Karolina - 15 lat, Marianowice (Gmina Zakrzew)
  5. Faliński Dawid - 14 lat, Podlesie Mleczkowskie (Gmina Zakrzew)
  6. Fijałkowska Izabela - 14 lat, Jedlińsk
  7. Fokt Katarzyna - 15 lat, Koryciska (Gmina Wieniwa)
  8. Gajda Katarzyna - 14 lat, Domaniów (Gmina Przytyk)
  9. Głowacka Aleksandra - 16 lat, Janiszew (Gmina Zakrzew)
  10. Górska Magdalena - 15 lat, Golędzin (Gmina Zakrzew)
  11. Jakubiak Beata - 16 lat, Gulinek (Gmina Zakrzew)
  12. Jaworska Diana - 14 lat, Jedlińsk
  13. Jaworski Mateusz - 14 lat, Natalin (Gmina Zakrzew)
  14. Jędrusińska Martyna - 15 lat, Przysucha
  15. Kacperska Anna - 18 lat, Piastów (Gmina Jedlińsk)
  16. Karaś Aleksandra - 14 lat, Wsola (Gmina Jedlińsk)
  17. Kowalczyk Karolina - 14 lat, Jedlińsk
  18. Kowalik Milena - 15 lat, Sukowska Wola (Gmina Przytyk)
  19. Kozerska Aleksandra - 14 lat, Młodnice (Gmina Przytyk)
  20. Kozerska Marta - 15 lat, Młodnice (Gmina Przytyk)
  21. Kucharczyk Patrycja - 14 lat, Jedlińsk
  22. Lutek Jakub - 15 lat, Jedlińsk
  23. Łochnicka Milena - 15 lat, Wieniawa
  24. Majchrzak Monika - 15 lat, Gulin (Zakrzew)
  25. Martynia Bartłomiej - 15 lat, Przysucha
  26. Mizerska Jagoda - 15 lat, Przytyk
  27. Młynarczyk Aleksandra - 16 lat, Gulin (Gmina Zakrzew)
  28. Mortka Milena - 15 lat, Zakrzew
  29. Mortka Wiktoria - 15 lat, Natalin (Gmina Zakrzew)
  30. Okrój Karolina - 16 lat, Nowe Zawady (Gmina Jedlińsk)
  31. Patrycja Wencel - 16 lat, Cerekiew (Gmina Zakrzew)
  32. Plaskota Paulina - 15 lat, Przysucha
  33. Plewińska Patrycja - 14 lat, Jedlińsk
  34. Seta Paulina - 17 lat, Pomyków (Gmina Przysucha)
  35. Smagowska Agata - 15 lat, Wrzeszczów (Gmina Przytyk)
  36. Sobótka Edyta - 17 lat, Wieniawa
  37. Stachurska Katarzyna - 17 lat, Lisów (Gmina Jedlińsk)
  38. Stawczyk Bartłomiej - 16 lat, Gulin (Gmina Zakrzew)
  39. Stawczyk Sebastian - 16 lat, Klwatka Szlachecka (Gmina Jedlińsk)
  40. Szmit Monika - 15 lat, Zakrzew
  41. Szwarczewska Agata - 14 lat, Cerekiew (Gmina Zakrzew)
  42. Świątkowski Damian - 16 lat, Zakrzewska Wola (Gmina Zakrzew)
  43. Wachnica Emilia - 14 lat, Wrzos (Gmina Przytyk)
  44. Wiaderek Patrycja - 14 lat, Kowala Duszocina (Gmina Wolanów)
  45. Wójcik Wojciech - 15 lat, Sukowska Wola (Gmina Przytyk)
  46. Zaręba Paulina - 15 lat, Jedlińsk
  47. Żurek Anita - 16 lat, Wola Taczowska (Gmina Zakrzew)
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGD



enrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.