finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Piotr Bińkowski

Piotr Bińkowski

Piotr Bińkowski pochodzi z miejscowości Domaniów, znajdującej się w gminie Przytyk. Jest solistą, gra na akordeonie „pianówce”. Zasłynął z wykonywanych przez siebie walczyków, które cieszą się dużą popularnością. Od kilku lat występuje na zabawach i potańcówkach w regionie radomskim, a także przygrywa Zespołowi Śpiewaczemu „Wrzosowianki” z Wrzosu. Inspiracje czerpie z utworów i melodii, które pamięta z wykonań swojego wuja Stanisława Witalińskiego, grającego na harmonijce ustnej.

„Moja cała rodzina była śpiewająca. Nasze mieszkanie otaczał sad, gdzie wszyscy się spotykali i muzykowali. Pierwszy kontakt z akordeonem miałem w wieku 6 lat, gdy otrzymałem go w prezencie od cioci Zofii. Jednak nie wzbudził on we mnie zainteresowania, ale muzykowaniem zajął się wtedy mój brat. Dopiero gdy miałem 14 lat zacząłem uczyć się grać na akordeonie. Był wtedy bardzo zdewastowany, więc starałem się go naprawić. Przez trzy miesiące, gdy tylko wracałem ze szkoły, cały wolny czas poświęcałem graniu. Docenił to mój tata, który zakupił mi nowy instrument. Gdy na nim zagrałem, poczułem jakbym dotknął nieba” wspomina pan Piotr.

Pierwsze wesele zagrał w wieku 17 lat. Były to lata osiemdziesiąte i repertuar zespołu stawał się coraz bardziej „nowoczesny”. Jednak na każdej zabawie obowiązkowo jego zespół prezentował huczne oberki i mazurki. W ostatnich 20 latach grywał głównie komercyjnie. Później zaprzestał muzykowania. Dopiero w 2016 r. za namową Piotra Wachnickiego z zespołu „Wrzosowianki” zaczął muzykować z jego zespołem, a także pojawiać się na potańcówkach w regionie radomskim. Oprócz walczyków, lubi grać oberki i mazury.

Piotr Bińkowski – akordeon

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content