finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

 Produkty Lokalne Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” nagrodzone Laurem LGD w 2019 roku

Konopielka herbata konopna.

Konopielka herbata konopna

Konopielka herbata konopna z gospodarstwa rolnego Grażyny i Kazimierza Połczyńskich.

Gospodarstwo Państwa Połczyńskich położone jest w Skrzynnie, malowniczej miejscowości nad rzeką Radomką. To tutaj Pani Grażyna przyrządza pyszną „Konopielkę” z konopi włóknistych. Herbata z konopi może być stosowana nie tylko jako herbaciany napar do picia, ale także do kąpieli relaksujących oraz inhalacji. Możemy robić z niej okłady na stłuczenia i miejsca objęte stanami zapalnymi. Herbatę konopna ma atrakcyjny, zielonkawy lub brązowawy kolor, oryginalny smak i charakteryzuje się wysoką zawartością prozdrowotnych kannabidoidów. Wysoki poziom CBD, jest efektem określonego czasu zbiorów konopi. Zbiory roślin w momencie ich pełnej dojrzałości gwarantują największą zawartość zdrowego CBD. Regularne picie naparu z konopi poprawia funkcjonowanie serca, mózgu i układu nerwowego. Aby otrzymać maksimum efektów działania herbaty konopnej, należy pić regularnie jedną filiżankę o pojemności około 200 ml.

Konopie znane są człowiekowi od wieków. Konopie (Cannabissativa) prawdopodobnie pochodzą ze środkowej Azji. Pierwsze historyczne wzmianki o tej roślinie można znaleźć w chińskim traktacie o rolnictwie z XVI w. p. n. e.Dawniej konopie były powszechne w naszym kraju i stanowiły niemal podstawę polskiego rolnictwa oraz polskiego przemysłu budowlanego, celulozowego, tkackiego, powroźniczego czy modelarskiego. Słowianie mieli doskonale opanowaną umiejętność uprawy i przetwarzania konopi. W polskim lecznictwie stosowano maści, odwary, nalewki, oleje z konopi na najróżniejsze dolegliwości. Jemy coraz więcej i coraz bardziej niezdrowo. Skutki uboczne takiej diety, bogatej w cholesterol, cukier i nasycone tłuszcze, konserwanty, sztuczne barwniki stają się coraz poważniejszym problemem, który skłania do poszukiwań zrównoważonej i zdrowej alternatywy. Taką alternatywą, bogatą w białko i zdrowe tłuszcze wydają się być konopie.

Gospodarstwo rolne Grażyna i Kazimierz Połczyńscy
Skrzynno, 26-432 Wieniawa

Konopielka herbata konopna Konopielka herbata konopna

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content