NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11612440


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lokalni Liderzy


Adam Gibała

Adam Gibała
Wójt Gminy Wolanów do 2010 r., ponownie wybrany na stanowisko w 2014 r., Członek Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Adam Gibała ma 62 lata. Absolwent Wydziału Rolnego i Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Lublinie. Żonaty, ma trojkę dzieci. Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" oraz Związku Gmin Radomka, którego działania ukierunkowane są na wykonywanie zadań publicznych w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności na opracowanie i realizacje programu retencji rzeki Radomki i jej dopływów. Funkcję wójta w gminie Wolanów sprawował od 1994 do 2010 roku.

Podczas ostatniej kadencji Wójta w gminie wyremontowano lub zmodernizowano ponad 50 kilometrów dróg. Tylko w 2009 roku wykonano dziesięć odcinków dróg o długości ponad 7 kilometrów w miejscowości Garno, Strzałków, Wawrzyszów, Sławno, Bieniędzice, Kowala, Zabłocie, Wacławów oraz dwa odcinki drogi w Mniszku. Rok wcześnie powstały 3 km dróg w Wacławowie, Wymysłowie, Podlesi, Walinach i w Podkończycach.

W trakcie realizowanych obecnie inwestycji możemy wyróżnić - kanalizację wsi Mniszek, Wawrzysów, remont biblioteki i świetlicy w Mniszku wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych, budowa garażu Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy wiejskiej w Strzałkowie.

Gmina dba o zaplecze sportowe i wybudowała boisko wielofunkcyjne przy PSP w Sławnie za prawie 638 tysięcy złotych. Przymierza się też do budowy boisk "Orlik 2012" To duża inwestycja o wartości 11 milionów złotych. Najważniejsze plany inwestycyjne dotyczą budowy kanalizacji i kontynuowania budowy sieci wodociągowych w poszczególnych miejscowościach, a także dalsze inwestycje drogowe.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.