NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11608979


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zaproszenie do Domaniowa


ZAPROSZENIE DO DOMANIOWA


Ponad 500 hektarów powierzchni, 7km długości, 1,2 km szerokości i 11,5 mln m3 pojemności - to podstawowe dane zbudowanego na rzece Radomce zbiornika wodnego w Domaniowie w gminie Przytyk. Projekt największej tego typu inwestycji na Mazowszu powstał jeszcze w latach 70. Nasilenie prac nastąpiło dopiero pod koniec lat 90, a uroczyste oddanie do użytku miało miejsce 14 lipca 2001 r., głównie dzięki finansowemu zaangażowaniu Urzędu marszałkowskiego, środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Całkowity koszt budowy zbiornika wyniósł 65 mln zł.

Domaniów Domaniów Domaniów

Zalew, już teraz nazywany Domaniowskim Morzem, ma w założeniu pełnić wiele funkcji, w tym retencyjną i rekreacyjną. Jest tu także produkowana energia elektryczna, a to dzięki elektrowni, która w ciągu roku wytwarza 1,2 mln kilowatogodzin. Wraz z powstaniem zbiornika zrodziła się konieczność opracowania programu zagospodarowania przyległych doń terenów; począwszy od infrastruktury, m.in. sieci kanalizacyjnej, a na budowie bazy turystyczno rekreacyjnej kończąc.

Gospodarcze gminy i powiaty maja nadzieję, że nowoczesny, dobrze przygotowany i wyposażony ośrodek (planuje się m.in. zbudowanie toru do jazdy na nartach wodnych) będzie rajem dla spragnionych odpoczynku mieszkańców Radomia i okolic, jak również turystów z najbliżej położonych wielkich aglomeracji: Warszawy czy Łodzi. Już dziś w tym regionie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne skupione w Stowarzyszeniu "Zalew Domaniów".

Domaniów Domaniów

Dowiedz się więcej o Domaniowie:

Źródła:
Infrastruktura i ekologia terenów wiejskich, red. J. Gruszczyński, J. Kwapisz, A. Krakowiak, wyd. Komisja technicznej Infrastruktury Wsi PAN w Krakowie, Kraków 2004.
Paweł Religa, Michał Latos, Na rowerze po regionie radomskim: dorzecza Radomki i Zagożdżonki, wyd. SKAUT.PL Dariusz Mariusz Zając.
http://polskanarowery.sport.pl
http://www.wcwi.pl

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.