NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10892530


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia


Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki". Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych "Małych Ojczyzn".


Biuletyn 2013

BIULETYN 2018 | BIULETYN 2017 | BIULETYN 2016 | BIULETYN 2015 | BIULETYN 2014 | BIULETYN 2013 | BIULETYN 2012 | BIULETYN 2011 | BIULETYN 2010

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 44 (11/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,4 MB)

W Wigilię Nowego Roku przedstawiamy Państwu ostatni w 2013 roku numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia. Ten mijający okazał się dla nas bardzo pracowity, dlatego na łamach naszego wydawnictwa chcemy Państwu przybliżyć najważniejsze inicjatywy i wydarzenia związane z naszą działalnością, które miały miejsce w mijającym roku. W Biuletynie znajdą Państwo również informację o zbliżających się obchodach 2014 roku, który został uznany Rokiem Oskara Kolberga. Nie zabraknie relacji z Andrzejek Folkowych, Wigilii w Jedlińsku; seminarium poświęconego tworzeniu szlaków kulinarnych w świetle zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu, które odbyło się w Przysusze.

Biuletyn nr 44 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 43 (10/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11,2 MB)

W aktualnym wydaniu: informację o nowym projekcie stowarzyszania pn. "Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej". Nie zabraknie informacji o naborze wniosków prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów, w którym pula środków wynosi blisko 1,5 mln zł; o projektach który otrzymały wsparcie w poprzednich naborach wniosków prowadzonych przez LGD; czy też relacji z jubileuszu 20 - lecia pracy artystycznej Nauczycielskiego Chóru Canto z Przysuchy. To oczywiście nie wszystkie artykuły, które znajdą Państwo w naszym wydawnictwie.

Biuletyn nr 43 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 42 (09/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 16,1 MB)

W bieżącym wydaniu przedstawiamy informacje z II edycji Jarmarku Ludowego w Bierwcach, z wizyty Karola Okrasy w Zakrzewie, oraz z udziału naszego Stowarzyszenia w Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Miętnem oraz w Ogólnopolskim Sympozjum Agroturystycznym. W aktualnym numerze znajdą Państwo również informacje o projektach realizowanych z funduszy naszego Stowarzyszenia, działania realizowane przez gminy. Zachęcamy także do lektury ostatniej części historii o rodzinie Podlodowskich, przygotowanej przez Panią Agatę Swiątkowską.

Biuletyn nr 42 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 41 (08/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,8 MB)

Aktualny numer poświęcamy w całości papryce - która stanowi markowy produkt lokalny naszego LGD. W biuletynie oprócz informacji o samej papryce, jej historii i początkach uprawy w Polsce, polecamy wywiad z Wójtem gminy Przytyk - Dariuszem Wołczyńskim, oraz relacje z Ogólnopolskich Targów Papryki, rozstrzygnięcia konkursu kulinarnego.

Biuletyn nr 41 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 40 (07/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,5 MB)

W aktualnym numerze znajdą Państwo artykuły poświęcone Ogólnopolskim Targom Papryki w Przytyku, których 14 edycja odbędzie się w dniu 18 sierpnia. Targom towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na najlepsze dania z Papryki Przytyckiej. Przedstawimy również relację z letnich warsztatów realizowanych przez Stowarzyszenie "Razem dla Rozwoju" oraz gminę Wolanów; sylwetkę Braci Tarnowskich z Domaniowa - laureatów Festiwalu w Kazimierzu - najważniejszego przeglądu kapel i śpiewaków ludowych w Polsce; czy też kolejną cześć historii o rodzinie Podlodowskich.

Biuletyn nr 40 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 39 (06/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,2 MB)

Lipiec - jak co roku rozpoczynamy od Powitania Lata w Domaniowie - festynu któremu od zeszłego roku towarzyszy "GoWake" - impreza promująca wakeboarding i sporty wodne. Jedlińsk zaprasza Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party, a Wieniawa na kolejną edycję Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka. W bieżącym numerze znajdą Państwo również informacje o konkursie na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie, Spotkanie Chórów w Przysusze, jak również trzecią cześć opowieści o rodzinie Podlodowskich. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami, spostrzeżeniami na łamach wydawnictwa.

Biuletyn nr 39 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 38 (05/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8,43 MB)

Tym razem przedstawiamy relację z wydarzeń współorganizowanych przez LGD: Dni Kolbergowskich oraz z Jarmarku Ludowego w Bieniędzicach. W aktualnym wydaniu mogą Państwo przeczytać informację o premierze filmu "Pieśni Wiersze Rytuały", o kolejnym wyróżnieniu które otrzymała Pani Monika Bankiewicz - producent naturalnie mętnego soku jabłkowego "Smakuś z Doliny Radomki"; jak również drugą cześć związaną z historią rodziny Podlodowskich. Zapraszamy również do udziału w multimedialnych zajęciach z zakresu historii, kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich "E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa", w którym dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe!!

Biuletyn nr 38 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 37 (04/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,3 MB)

W bieżącym numerze przypominamy o prowadzonym przez nas w terminie do 17 maja 2013 r. naborze wniosków skierowanych do przedsiębiorców , rolników, samorządów, organizacji pozarządowych, czy też placówek i instytucji kultury. Uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zapraszamy do udziału multimedialnych szkoleniach "E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa". W numerze nie zabraknie relacji z Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "Agrotravel", Targów Produktów Regionalnych "Regionalia" oraz z Międzynarodowej Konferencji w Zakrzewie nt. "20 - lecie międzywojennego w kulturze polskiej". Przedstawiamy również pierwszy z cyklu artykułów poświęconych rodzinie Podlodowskich z Przytyka.

Biuletyn nr 37 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 36 (03/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10,6 MB)

W bieżącym wydaniu prezentujemy: E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa; Pałac Domaniowski premierą roku; Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki; Być kobietą - spotkanie w Bierwcach; Zaproszenie do Przysuchy na wystawę poświęconą ks. Julianowi Młynarczykowi; Przekazanie sztandaru Koła Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych w Jedlińsku - władzom gminy Jedlińsk; Konferencja podsumowująca wdrożenie LSR Stowarzyszenia Dziedzictwo i Rozwój; Zbieramy stare fotografie i dokumenty dotyczące gminy Wolanów; Z kart historii - Gmina Przytyk

Biuletyn nr 36 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 35 (02/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,46 MB)

W bieżącym wydaniu prezentujemy dwie publikacje, które w wersji elektronicznej mogą Państwo pobrać na stronie. Przedstawiamy również relację z seminarium nt. "Produkty tradycyjne i lokalne szansą rozwoju dla mieszkańców obszarów wiejskich", widowiska "Ścięcie Śmierci w Jedlińsku", jarmarku końskiego Wstępy w Skaryszewie. Wzorem poprzednich numerów prezentujemy informację na temat historii gminy Przytyk.

Biuletyn nr 35 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 34 (01/2013)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,7 MB)

W bieżącym wydaniu przedstawiamy informacje o Szynce Zdziechowskiej, która 24 stycznia 2013 r. uzyskała wpis na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Opowiemy również o projektach, wydarzeniach i inicjatywach realizowanych przez organizacje, szkoły samorządy. Przedstawimy również najlepszych sportowców nagrodzonych na Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. Zapraszamy również serdecznie na Kusaki - czyli jedyne w Polsce widowisko ścięcia śmierci, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Jedlińsku.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.