NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10892781


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia


Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki". Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych "Małych Ojczyzn".


Biuletyn 2012

BIULETYN 2018 | BIULETYN 2017 | BIULETYN 2016 | BIULETYN 2015 | BIULETYN 2014 | BIULETYN 2013 | BIULETYN 2012 | BIULETYN 2011 | BIULETYN 2010

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 33 (12/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11 MB)

W numerze: LGD "Razem dla Radomki" jako jedni z najlepszych w Polsce; LGD "Razem dla Radomki" otrzymała kolejne środki na aktywizację i rozwój obszarów wiejskich; Zakończenie projektu "E-learning - skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach"; Najlepsze prace w konkursie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich wybrane; Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki - 10.12. 2012 r. - Przysucha; Razem dla Radomki na I Forum Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza; Jesień z książką oraz seniorzy w Akcji w Jedlińsku; Wigilia w Wolanowie; Historia naszych gmin: Gmina Przysucha

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 32 (11/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,2 MB)

W numerze: Przypominamy o bezpłatnych szkolenia e-learningowych; Walne zebranie członków Stowarzyszenia "Razem dla Radomki; Andrzejki folkowe we Wrzosie; Warsztaty etnograficzne i konkurs w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze; Zapraszamy na nowe wystawy historyczne w zakrzewie; Historia naszych gmin...

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 31 (10/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,11 MB)

W numerze: PRZYPOMINAMY!! TRWAJĄ NABORY WNIOSKÓW W RAMCH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER!! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW UPŁYWA 9 LISTOPADA!!; E-LEARNING SKUTECZNYM NARZĘDZIEM ROZWOJU III SEKTORA NA WSIACH; Panel Gombrowiczowski; A to był Gombrowicz; Podróż sentymentalna do przedwojennej szkolnej ławy. Nowa wystawa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze; Sąsiedzkie spotkanie w Jedlance; Wycieczka po gminie Wolanów.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 30 (09/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,3 MB)

W numerze: NABORY WNIOSKÓW W RAMCH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER; E-LEARNING SKUTECZNYM NARZĘDZIEM ROZWOJU III SEKTORA NA WSIACH; Na Ludowo w Bierwcach; Wolanianki na międzynarodowym przeglądzie folkloru w Jabłkowie; Święto Plonów VII Turniej Sołectw w Jedlińsku; Rodzinnie w Wolanowie - Relacja z Festynu Rodzinnego w Wolanowie; Wycieczka po Wolanowie. Rowerowa wycieczka po gminie Wolanów. Część 1; Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 29 (08/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,0 MB)

W 29 numerze przedstawiamy informację o nowym projekcie LGD - szkoleniach e-learningowych skierowanych od organizacji pozarządowych z powiatu radomskiego, przysuskiego i zwoleńskiego. Opowiemy o zawartym Porozumieniu Paprykowy Szlak. Sierpień - to miesiąc podsumowań, wydarzeń kulturowych, imprez gminnych, dożynek - stąd też nie zabraknie relacji z wydarzeń w których aktywnie współuczestniczymy, jak również i z tych które organizujemy. W naszym informatorze przedstawiamy także sylwetkę Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jedlanka - Perspektywy, oraz bardzo wyjątkowy produkt lokalny - naturalnie mętny sok jabłkowy - Smaczek z Doliny Radomki.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 28 (07/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,3 MB)

W 28 numerze przedstawimy informacje o Salcesonie Wizytowym - kolejnym produkcie z terenu naszych gmin, którym dzięki staraniom i przygotowaniu dokumentacji przez Stowarzyszenie został pozytywnie zaopiniowany i wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z uwagi że sierpień - jest miesiącem Święta Paprykowego - nie zabraknie krótkiej historii i zaproszenia na Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, które odbędą się już 19 sierpnia! W numerze odnajdą Państwo nowy dział, w którym co miesiąc będziemy przedstawiać sylwetki organizacji pozarządowych. Oczywiście to nie wszystkie artykuły dlatego gorąco zachęcamy do lektury!

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 27 (06/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.10 MB)

W numerze: Rozmowa z Panią Zofią Maj - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie; Dni Kolbergowskie - Impreza promocyjna Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki"; Nazewnicza historia Wolanowa; Rycerze Bogurodzicy ponownie zawitali do Taczowa; E-learning - skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach. Nowy projekt Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki"; Walne zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki; Spotkanie po latach - Jubileusz 80-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 26 (05/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.6 MB)

W numerze: Wizyta studyjna Lokalnej Grupy Działania Razem Ku Lepszej Przyszłości; Mazowieckie Partnerstwo na rzecz Adaptacyjności. Konferencja informacyjna o projekcie w Przysusze; Dni Przysuchy, Dni Kolbergowskie 2012, 02.06.2012 r. - 03.06.2012 r.; Rozmowa z Jerzym Kwaśniewskim; Nie-zwykła Noc Muzeów we Wsoli i w Przysusze; Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie - 22 czerwca 2012 r.; "Opowiedz mi Twoją historię" wieczornica w PSP w Bierwcach; Katyński Dąb Pamięci w szkole w Bierwcach ? dwa lat później; Otwarcie Gminnego Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie; Zakrzewska Ziemia.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 25 (04/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.34 MB)

W numerze: Konkurs LGD "Razem dla Radomki" na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorancką; Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej Agrotravel; Konferencja promująca projekt Mazowieckie partnerstwo na rzecz współpracy, adapcyjności i innowacji - 14 maja 2012r. - Dom Kultury w Przysusze; Przemysł dla dzieci - kolejna inicjatywa LGD "Razem dla Radomki" skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich; Maria Skłodowska Curie w przytyckim gimnazjum; Entuzjastki etnografii - kobiety w kręgu przyjaciół i współpracowników Oskara Kolberga; Konkurs fotograficzny dla mieszkańców terenu LGD; Zapraszamy na Majówkę do Bierwieckiej Woli - 6 maj 2012r.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 24 (03/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.14 MB)

W numerze: NABORY WNIOSKÓW W RAMACH DZIAŁANIA OSI 4 LEADER; Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską; Mazowieckie partnerstwo na rzecz współpracy adaptacyjności i innowacji; Nagrody - Perły Powiatu Radomskiego rozdane; Jestem aktywny - będę przedsiębiorcą Konferencja kończąca realizację projektu; Wiosna, Kobieta, Miłość w Bierwcach; Wizyta Studyjna na obszarze gmin Stowarzyszenia Regionu Spisz ze Słowacji; Digital storytelling czyli cyfrowe narracje w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie; Warsztaty Etnograficzne w Muzeum Oskara Kolberga.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 23 (02/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 16.2 MB)

W numerze: Nabór wniosków w ramach działania Osi 4 Leader; Jak napisać dobry projekt? 8 kroków do przygotowania dobrego wniosku; Ścięcie Śmierci w Jedlińsku - 19-21 luty 2012r.; Rozmowa z Panią Agnieszką Gryzek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, współorganizatora obrzędu Ścięcia Śmierci; Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości. Projekt "Jestem aktywny - będę przedsiębiorcą"; Koncert uczniów szkół muzycznych z okazji 198 rocznicy urodzin Oskara Kolberga; Wstępy - Skaryszewski Jarmark Koński.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 22 (01/2012)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze: Zapraszamy na Regionalny Konkurs Przedsiębiorczości, Inter Cross Culture - Transnarodowy Projekt Współpracy, Ścięcie śmierci - Zapraszamy na wyjątkowe widowisko do Jedlińska 19 - 21 luty 2012r., Dzień Sponsora i Przyjaciela Szkoły w Wolanowie, Turniej Kolęd w Przytyku, Muzeum im. Oskara Kolberga - Konkurs na ozdobę choinkową oraz szopkę bożonarodzeniową, Wielki bal księżniczek w Wieniawie, Historia naszych małych Gmin - Kościół w Lisowie, Andrzej Bieńkowki - poszukiwacz zaginionej muzyki.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.