NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10892933


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia


Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki". Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych "Małych Ojczyzn".


Biuletyn 2011

BIULETYN 2018 | BIULETYN 2017 | BIULETYN 2016 | BIULETYN 2015 | BIULETYN 2014 | BIULETYN 2013 | BIULETYN 2012 | BIULETYN 2011 | BIULETYN 2010

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 21 (12/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W "świątecznym" wydaniu przedstawiamy: wywiad z Panią Ewą Bartel - członkiem naszego stowarzyszenia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Zakrzewa; informację o zawartym porozumieniu pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania z terenu południowego Mazowsza a także relację z Koncertu Wigilijnego Stowarzyszenia w Wieniawie. Wzorem poprzednich numerów - przedstawiamy artykuł o Kościele w Jankowicach - będący kontynuacją cyklu przedstawiającego historię naszych małych ojczyzn, a także informacje na temat projektu "Jestem aktywny - będę przedsiębiorcą" w którym aktywnie uczestniczy grupa ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych z naszego terenu.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 20 (11/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15.3 MB)

W bieżącym numerze chcieliśmy podzielić się z Państwem informacjami poświęconymi organizowanemu przez nas szkoleniu nt. wytwarzania produktów tradycyjnych i regionalnych oraz z Jarmarku Ludowego - imprezy popularyzującej kulturę ludową, która odbyła się 25 listopada 2011 r. we Wrzosie Przedstawiamy również relację z otwarcia nowej Szkoły Podstawowej w Bierwcach oraz z III Targów Wydawnictw Regionalnych. Ponadto w numerze publikujemy rozmowę z Wójtem gminy Jedlińsk - Panem Wojciechem Walczakiem poświęconą inwestycją które realizowane są na terenie gminy, wywiad z Bożeną Starzyńską - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku, oraz z Panem Marcinem Dobroniem, autorem publikacji "Żołnierze Ośki" - przedstawiającej dzieje Zgrupowania Partyzanckiego Batalionów Chłopskich "Ośka" w pasie przyfrontowym 1944/1945.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 19 (10/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.5 MB)

W numerze: Rozmowa z Wójtem Gminy Zakrzew Sławomirem Białkowskim; Krystyna Bielawska - społecznik z Przysuchy, laureatką nagrody "Vicenti Caritate"; Szkolenie: Wytwarzanie produktów tradycyjnych i regionalnych z własnych surowców w gospodarstwach rolników indywidualnych - stan i perspektywy; Prezentacja projektów realizowanych z "Odnowy i Rozwoju Wsi"; Nagrodzone filmy promujące obszar gmin tworzących LGD "Razem dla Radomki"; Historia naszych małych gmin - Kościół w Jarosławicach.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 18 (09/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 8.3 MB)

W numerze: relacje z konferencji "Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich", którą zorganizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu; wywiad z włodarzem gminy Wolanów - Krzysztofem Murawskim; informacje o RadomIT - cyklicznych spotkaniach sympatyków branży internetowej; o panoramach sferycznych - wirtualnej wycieczce umożliwiającej nam zwiedzanie urokliwych zakątków naszych gmin. Śladem poprzednich numerów - przedstawiamy artykuł o Kościele we Wrzosie - będący kontynuacja cyklu przedstawiającego historię naszych małych ojczyzn.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 17 (08/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12.1 MB)

W numerze: Rozmowa z wójtem gminy Przytyk - Dariuszem Wołczyńskim; "Papryka Przytycka" na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Projekty realizowane w ramach naborów wniosków; Wrzesień miesiącem SM; Woodcamp w Przysusze; Rynek żydowski w Przysusze; Konkurs LGD "Razem dla Radomki" na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską; Konkurs na filmy promujące obszar gmin: Jedlińśk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 16 (07/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze:Apel o pomoc dla mieszkańców gminy Przytyk, Nowe kwalifikacje - kluczem do pracy, Konkurs na logo portalu turystycznego, Konkurs LGD Razem dla Radomki na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską, Konkurs na filmy promujące obszar gmin: Jedlińsk, przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew; Przysuska strefa aktywności gospodarczej, Informacje o projektach, które uzyskały wsparcie finansowe w ramach naborów wniosków przeprowadzonych przez LGD Razem dla Radomki; Żydzi w Przytyku skarb historii, Praca magisterska o Stowarzyszeniu LGD Razem dla Radomki.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 15 (07/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15 MB)

W numerze: Prezydent Bronisław Komorowski gościem Muzeum Gombrowicza we Wsoli; Konkurs LGD "Razem dla Radomki" na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorancką; Dziecięca Akademia Tańca w Zakrzewie; Rycerze Bogurodzicy w Taczowie; Projekty zrealizowane w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez LGD; V spotkanie z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie; Teatr Weselny Braci Tarnowskich z Domaniowa; Po co nam "ten cały TRIZ"?.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 14 (06/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,4 MB)

W numerze: Warsztaty Literackie we Wsoli, Finał Projektu Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania; Jestem aktywny - będę przedsiębiorcą; KONKURS NA FILMY PROMUJĄCE OBSZAR LGD; Rowerowy Zlot Gwieździsty; Jedlińsk czyta dzieciom; Zapraszamy na Rycerzy Bogurodzicy; Apetyt na Gombrowicza; 52 Dni Kolbergowskie oraz 12 Dni Przysuchy; Historia Dni Kolbergowskich;

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 13 (04/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 11,77 MB)

W numerze: Skorzystaj z dofinansowania, trwa nabór wniosków prowadzony przez LGD Razem dla Radomki; Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - najczęściej zadawane pytania; Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców obszarów wiejskich z zakresu działań: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej; LGD na międzynarodowych targach turystyki wiejskiej Agrotravel; Zapraszamy na warsztaty literackie we Wsoli i w Warszawie (27-29 maja 2011); Kalendarium wydarzeń - maj 2011; Historia naszych gmin: Władysław Paciak - Syn Ziemi Przytyckiej.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 12 (03/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 10.1 MB)

W numerze: Fundusze dla przedsiębiorców, rolników, gmin; Stawiamy na przedsiębiorczość; Ocalić od zapomnienia - projekt w gminie Zakrzew; Ścięcie Śmierci w Jelińsku - Kusaki 2011; Stanisław Stępniak - wirtuoz ludowy z Wieniawy, Pamiętnik z okresu dojrzewania - zapraszamy do udziału w konkursie literackim.

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 11 (02/2011)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13 MB)

W numerze: Ścięcie Śmierci w Jedlińsku; Kusaki wczoraj i dziś; Talent, Pasja, Intuicja - Kolekcja malarstwa nieprofesjonalnego ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu; Nowe eksponaty w Muzeum im. Oskara Kolberga; Konkurs literacki "Pamiętnik z okresu dojrzewania"; Fotoreportaż: Warsztaty z dziennikarstwa telewizyjnego Niekademicka szkoła twórczego pisania; STOWARZYSZENIE CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO CANTO Z PRZYSUCHY; Skuteczne Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej; Nabór wniosków na Małe Projektyjuż w marcu!! .

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 10
(format: pdf, rozmiar pliku: 11.5 MB)

W numerze: Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania, Zasoby Kulturowe w Sieci, Działaj Lokalnie VII, Stowarzyszenie Wrzosowisko, Historia naszych gmin.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.