NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10892586


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Biuletyn informacyjny Stowarzyszenia


Zachęcamy Państwa do lektury Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki". Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych "Małych Ojczyzn".


Biuletyn 2014

BIULETYN 2018 | BIULETYN 2017 | BIULETYN 2016 | BIULETYN 2015 | BIULETYN 2014 | BIULETYN 2013 | BIULETYN 2012 | BIULETYN 2011 | BIULETYN 2010

Biuletyn 2014

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 56 (12/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,5 MB)

W aktualnym numerze publikujemy artykuł dotyczący nowego i aktualnego programu określającego kształt Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Warto zaznaczyć iż w najbliższym okresie programowania przeznaczono ponad 13,5 mld euro na działania PROW-u. Będąc przy temacie nowego kształtu Ledera, zachęcam również do lektury artykułu przedstawiającego opinię Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie Rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność jako narzędzia, które może przyczynić się do efektywniejszego rozwoju obszarów wiejskich, miejskich i podmiejskich w perspektywie najbliższych 6 lat. Odchodząc od tematyki legislacyjnej nowych rozporządzeń unijnych, zachęcamy do przeczytania artykułu o aktywnych paniach, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Lokalnym Kobiet ze Skrzyńska. Przedstawiam również projekty sfinansowane z naszych działań. Tym razem opowiemy o albumie - Jedlińskie Wędrówki, który zabiera nas w podróż po urokliwych zakątkach gminy Jedlińsk.

Biuletyn nr 56 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 55 (11/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,4 MB)

W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację projektu współpracy "Południowe Mazowsze - Marką Turystyczną" którego nadrzędnym zamiarem jest promocja obszaru Południowego Mazowsza, którą realizowaliśmy poprzez inicjowanie szeregu działań promujących obszar Partnerów (LGD Razem dla Radomki i Dziedzictwo i Rozwój) i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Dlatego w biuletynie prezentujemy przygotowane w ramach projektu produkty, w tym wirtualny przewodnik turystyczny na smartfony - która umożliwia poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych, wirtualne podróżowanie po terenie naszych gmin. Przedstawiamy też informację o realizowanej inicjatywie "Zderzenia Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej" finansowanego w ramach Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W biuletynie znajdą Państwo również informacje o czwartej edycji Folkowych Andrzejek we Wrzosie, publikacjach przygotowanych dla projektu MULTICEL, czy o projektach realizowanych ze środków naszego Stowarzyszenia.

Biuletyn nr 55 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 54 (10/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 17,2 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od artykułu o konferencji podsumowującej projekt współpracy Południowe Mazowsze - Marką Turystyczną, który odbył się 24 października w Grabowie nad Pilicą, który uzupełniamy informacjami na temat przygotowanych przez Nas w ramach projektu publikacji i materiałów promocyjnych. Zderzenie pokoleń - to projekt który integruje od 4 miesięcy seniorów i osoby młodsze, którzy w miesiącu październiku uczestnicząc w zajęciach z zakresu dziennikarstwa przygotowali filmy oraz wystawę fotograficzną które serdecznie polecamy. Przedstawiamy również sylwetki Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich, wyłonionych w ramach konkursu, który miał na celu nagrodzić osoby szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz środowiska lokalnego. Oczywiście to nie wszystkie artykuły, dlatego gorąco zachęcamy do lektury biuletynu.

Biuletyn nr 54 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 53 (09/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 13,8 MB)

Wydanie rozpoczynamy od artykułu związanego z organizowanym przez nas we współpracy Urzędem Woj. Mazowieckiego i Mazowieckim Oddziałem Doradztwa Rolniczego w Radomiu stoiskiem wystawienniczym na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Ekspozycja przygotowana pod hasłem "Mazowsze pachnące papryką" cieszyła się bardzo dużą popularnością, odwiedzona została przez ponad 10 tysięcy osób, w tym przez Parę Prezydencką -Annę i Bronisława Komorowskich - którzy mieli okazję spróbować przepysznych dań przygotowanych z papryki. Przedstawiamy również informacje na temat projektów zrealizowanych ze środków LGD. W miesiącu wrześniu nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kompleksu tras pod nazwą Nordic Walking Park. W biuletynie nie zabraknie relacji z organizowanego przez nas Jarmarku Ludowego - folkowego święta w Bierwcach - imprezy promującej dziedzictwo i kulturę obszarów wiejskich, czy aktualności z projektu "Zderzenie Pokoleń",

Biuletyn nr 53 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 52 (08/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,4 MB)

W aktualnym numerze znajdziecie podsumowanie niektórych naszych działań, które realizowaliśmy w miesiącu sierpniu. Przypominamy oczywiście o trwających konkursach na lokalnych liderów i lokalne potrawy, prezentując też finalistów rozstrzygniętego konkursu na najlepsze dania z papryki. Zapraszamy również na 3 edycję Jarmarku Ludowego w Bierwcach. Miesiąc wrzesień - to również okres, w którym przeprowadzimy ostatni nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Biuletyn nr 52 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 51 (07/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,8 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od informacji związanych z programem małych grantów dla organizacji pozarządowych i grup społecznych, które mogą Państwo realizować w ramach projektu Mazowsze Lokalnie. W lipcu zainaugurowaliśmy "kuchenne rewolucje" dla projektu "Zderzenie pokoleń. Młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej". W biuletynie informujemy o nowych konkursach na lokalnych liderów, potrawy lokalne i na przepisy dań z papryki; relacji z nowych inicjatyw realizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Wieniawie jak również zaproszenia na odbywające się 17 sierpnia XV Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku.

Biuletyn nr 51 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 50 (06/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,6 MB)

Serdecznie zachęcam Was do lektury jubileuszowego, pięćdziesiątego już numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia. Przez okres ponad 4 lat, od kiedy po raz pierwszy oddaliśmy w Wasze ręce nasze wydawnictwo, staraliśmy się przedstawiać co miesiąc najważniejsze inicjatywy, projekty i wydarzenia realizowane nie tylko przez nas, ale także przez instytucje kultury, samorządy, gminy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne na terenie naszych gmin. Również w bieżącym numerze nie zabraknie informacji, aktualności z życia LGD.

Biuletyn nr 50 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 49 (05/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 19,3 MB)

W bieżącym numerze przedstawiamy nasz nowy projekt "Zderzenie pokoleń - seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej". Opowiemy o naszych nowych inicjatywach, przedstawimy relację z Andrzejek Folkowych, które odbyły się dwa tygodnie temu w Bieniędzicach, a także zaprosimy Was na imprezy czerwcowe, które odbędą się na terenie "naszych gmin".Nie zabraknie informacji o Dniach Kolbergowskich, imprezie o której opowie nam Jerzy Kwaśniewski - Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga w Przysusze - organizatora wydarzenia.

Biuletyn nr 49 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 48 (04/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 12,3 MB)

Aktualny numer rozpoczynamy od przekazania informacji o kolejnym sukcesie członków naszego Stowarzyszenia - Państwa Bankiewicz z Komorowa, który otrzymali Tytuł Mistrza AgroLigi. Przedstawiamy informacje o konferencji inaugurującej projekt realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Dziedzictwo i Rozwój" ze Zwolenia - zatytułowany "Południowe Mazowsze - Marką Turystyczną", który podejmuje szereg działań promujących obszar partnerów i turystykę gmin tworzących partnerskie LGD z Południowego Mazowsza. Nie zabraknie relacji z Międzynarodowych Targów Agrotravel w Kielcach i z III Edycji Targów Regionalia w Warszawie, czy też z projektów które uzyskały wsparcie finansowe ze środków naszego Stowarzyszenia.

Biuletyn nr 48 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 47 (03/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 9,81 MB)

Aktualny numer rozpoczniemy przypomnieniem o trwającym do dnia 7 kwietnia 2014 r. naborze wniosków dla Działania "Małe Projekty", w ramach którego na najciekawsze inicjatywy czeka łączna kwota pomocy w wysokości 388 174,19 zł. W marcu zainaugurowaliśmy nowy projekt - realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Dziedzictwo i Rozwój" ze Zwolenia - zatytułowany "Południowe Mazowsze - Marką Turystyczną", który podejmuje szereg działań promujących obszar partnerów i turystykę gmin tworzących partnerskie LGD z Południowego Mazowsza. Nie zabraknie też relacji z realizowanych projektów, które otrzymały wsparcie ze środków naszego Stowarzyszenia: Gombrowicz i okolice - realizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, czy ze szkoleń realizowanych przez dziecięcy zespół Zakrzewiaki, które prowadził Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. W biuletynie znajdą Państwo również relacji z Jarmarku Końskiego w Skaryszewie, wydarzeń z Bierwiec i Wieniawy.

Biuletyn nr 47 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 46 (02/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 15,6 MB)

Bieżący numer rozpoczynamy od zaproszenia do udziału w szkoleniach językowych, z obsługi komputera, czy z zakresu energii odnawialnej i fotowoltaiki, które oferujemy w ramach projektu "Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej". Nie zabraknie zaproszenia na dwa najbliższe wydarzenia, pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy oraz na Jedlińskie Zapusty. W biuletynie znajdą Państwo również relację z koncertu inaugurującego Rok Kolbergowski w Przysusze, artykułu na temat międzyklasowego i międzypokoleniowego projektu edukacyjnego z Wolanowa oraz podsumowania ubiegłorocznych inicjatyw naszego stowarzyszenia.

Biuletyn nr 46 on-line, pdf

biuletyn stowarzyszenia

Biuletyn informacyjny nr 45 (01/2014)
(format: pdf, rozmiar pliku: 14,6 MB)

Nowy rok rozpoczynamy nową inicjatywą - projektem "Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej, w ramach którego już od początku lutego zaoferujemy Państwu nowatorskie szkolenia. W naszym wydawnictwie przedstawimy sylwetkę stowarzyszenia związanego z zespołem ludowym "Wolanianki"; relacje z projektów które otrzymały wsparcie finansowe w ramach naborów prowadzonych przez LGD "Razem dla Radomki"; zaproszenie na Turniej Regionalny w Przytyku. Szczególną uwagę pragniemy przywiązać również do Stanowiska Polskiej Sieci LGD w sprawie poparcia dla zastosowania narzędzi Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Biuletyn nr 45 on-line, pdf

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.