NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12193321


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lokalni Liderzy


Białkowski Sławomir

Białkowski Sławomir
Wójt gminy Zakrzew, Członek Rady Stowarzyszenia "Razem dla Radomki"

Sławomir Białkowski od 3 kadencji skutecznie sprawuje urząd Wójta gminy Zakrzew, która może pochwalić się bardzo wysoką efektywnością w staraniach o pieniądze z zewnętrznych źródeł, w tym z funduszy unijnych. Gminę Zakrzew możemy śmiało określić nazwą liderem wśród gmin regionu - ze względu na liczne wyróżnienia. Po zdobyciu trzeciego miejsca w kategorii Mazowiecka Gmina 2009 Roku - Gmina Wiejska, otrzymała również tytuł Lidera Regionu 2009 r. w kategorii samorząd gminny w konkursie ogłoszonym przez Regionalną Galę Biznesu. Laureatem Gali Biznesu został również wójt Białkowski - który otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Wójt 2009 roku.

Wójt to również wielki orędownik chwały rycerzy spod Grunwaldu. 12 czerwca 2010 r. w podzakrzewskim Taczowie, odbyły się uroczystości inaugurujące na Mazowszu obchody 600 - lecia grunwaldzkiej wiktorii. Imprezie towarzyszyło otwarcie kaplicy Matki Boskiej Taczowskiej, kopia dioramy grunwaldzkiej, pomnik "Spotkanie u powały" oraz park historyczny z głazami - światkami historii.

W ostatnich latach w gminie przeprowadzono liczne inwestycje. Budowa dróg, sport, oświata i ekologia - to dziedziny w których skupiała się największa aktywność w gminie Zakrzew. Gmina przoduje także w pozyskiwaniu środków unijnych. Samorządowcy i społeczność gminy legitymuję się realizacją 15 projektów UE. Obecnie powstaje jedna z najważniejszych inwestycji - budynek Gminnego Centrum Informacji, Edukacji i Kultury, którego otwarcie zaplanowano na listopad. W Cerekwi i Zatopolicach wybudowano Domy Ludowe ze strażnicą OSP. W Zakrzewie powstało nowe boisko wielofunkcyjne "Orlik", a modernizacji i remontów doczekało się wiele dróg w gminie.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.