Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13936989


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

20.04.2016 r.

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki zaprasza do na Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie. 22-24 kwietnia 2016 r.

 Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie

Po udanej kwietniowej prezentacji i zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko na Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, zapraszamy serdecznie Państwa na odbywające się w dniach od 22 do 24 kwietnia 2016 r. w Warszawie Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych REGIONALIA. W tej największej imprezie poświęconej produktom regionalnym, na naszym stoisku zaprezentujemy się wspólnie z czołowymi producentami produktów lokalnych z naszego regionu.

Stoisko wystawiennicze przygotowane przez LGD „Razem dla Radomki”, organizacji od kilku lat podejmującej działania związane z rozwojem dziedzictwa kulinarnego Południowego Mazowsza, budową silnej marki i sieci produktów tradycyjnych - prezentować będzie czołowych producentów produktów tradycyjnych i regionalnych.

Zaprezentują się:

  • Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa (gmina Wieniawa), producenci naturalnie mętnych soków – Smaczek z Doliny Radomki, zdobywcy tytułu Mistrz Agroligi 2013, wielokrotni laureaci prestiżowych nagród spożywczych,
  • Pasieka Murawscy (Wola Wacławowska, gmina Wolanów) – nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie prowadzone przez Łukasza Murawskiego oferujące najwyższej jakości miody pszczele odmianowe.
  • Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie –instytucja powstała w 2015 roku, zajmujący się m.in. promocją i dystrybucją produktu tradycyjnego „Papryki Przytyckiej”. Jej celem jest wykorzystanie potencjału regionu radomskiego, jako „ krajowego zagłębia paprykowego”.
  • Catering Camelot „Elżbieta Bień”, Cerekiew (gm. Zakrzew) – producent wyrobów tradycyjnych i regionalnych, w tym wielokrotnie nagradzanego Dżemu z Czerwonej Papryki, pieczywa z papryką, masła z papryki.
  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Czapla” Mateusz Czapla, Jedlińsk – specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości wyrobów mięsnych pozbawionych konserwantów, wyrabianych wedle tradycyjnej receptury.

V edycja Targów, jest również czwartą z rzędu w której uczestniczy nasze Stowarzyszenie. Odbywa się w Centrum Targowym MT Polska w Warszawie, przy ul. Marsa 56 i jest wydarzeniem bezpłatnym. Jest poświęcona szeroko pojętej zdrowej i ekologicznej żywności i wyrobom regionalnym z Polski jak i ze świata. "Regionalia" mają na celu promocję lokalnych producentów żywności, którzy posługują się naturalnymi, ekologicznymi bądź tradycyjnymi sposobami jej wytwarzania.

Targi Regionalia to różnorodny katalog wyrobów, które wytwarzane są często według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenia, na bazie lokalnych surowców i w sposób przyjazny dla środowiska. Ponad 200wystawców na swoich stoiskach zaprezentuje produkty regionalne z Polski i zagranicy, zdrową, organiczną żywność, miody, przetwory, przyprawy, wędliny oraz wyroby mleczarskie, a także wina i lokalne browary. Ponadto będą prezentowane oryginalne produkty rzemieślnicze z drewna, ręcznie robiona biżuteria i moda inspirowana folklorem.

Dzięki rozszerzonej formule i połączeniu z największą tego typu imprezą konsumencką w Polsce, XVIII edycją Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato” (www.targilato.pl), wystawcy będą mogli dotrzeć nie tylko do szerokiej rzeszy klientów indywidualnych (odbywające się równolegle Targi Lato odwiedzane są corocznie przez ponad 20 000 Warszawiaków), ale również do przedstawicieli wielu sieci handlowych, supermarketów, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji, hurtowni, szkół, mediów, oraz wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy. W piątek i sobotę targi czynne są w godzinach od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka