Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12729934


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

11.04.2016 r.

Stoisko wystawiennicze Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego i LGD Razem dla Radomki zdobywcą I miejsca na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2016.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2015

Wspólne stoisko wystawiennicze przygotowane przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki” oraz pozostałymi przedstawicielami naszego województwa otrzymało zaszczytne I miejsce w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko targowe podczas odbywającej się od 7 do 10 kwietnia ósmej edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Tegoroczne stoisko przygotowane zostało pod hasłem „Pociąg do natury” i zabrało kilkunastotysięczną grupę odwiedzających w podróż trasą kolejową przez stacje Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Warka i Radom - ukazując największe atrakcje, bogactwo kulturowe oraz jarmark twórców ludowych.

Za przygotowanie kiermaszu potraw regionalnych i tradycyjnych, promocję dziedzictwa kulinarnego na stoisku wystawienniczym odpowiadało LGD „Razem dla Radomki” wraz z jego partnerami. W piątek zaprezentowali się przedstawiciele zespołu folklorystycznego „Wieniawa” i Gminnego Centrum Kultury z Wieniawy, a w sobotę Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko” ze Wrzosu, przygotowując dla zwiedzających degustację przepysznych dań regionalnych, przetworów z papryki przytyckiej, wiejskich wędlin, pierogów, lecza, ciast i wielu innych „przepyszności”. Nie zabrakło również „strawy kulturowej” – mogliśmy wysłuchać występów Kapeli Jana Wochniaka z Wieniawy w towarzystwie zespołu folklorystycznego „Wieniawa” a także gościnnych występów włoskiego zespołu składającego się z muzyków grających na instrumentach dętych P-Funking Band. Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas Targów prezentowały się lokalne grupy działania: Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwój”, „Zapilicze”, „Wszyscy Razem”, „Ziemia Chełmińskiego”, „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” – wspomagane przez koła gospodyń wiejskich i twórców ludowych, przedsiębiorców, a także Koleje Mazowieckie, Stacja Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa) i Centrum Dystrybucji Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie.

Agrotravel to jedyna tak wyspecjalizowana impreza pod kątem turystyki wiejskiej w Polsce. Dotychczasowe jej edycje potwierdziły wagę tego wydarzenia dla rozwoju turystyki wiejskiej, branży turystycznej, przyciągając wielotysięczne tłumy odwiedzających, którzy poznali ofertę turystyczną obszarów wiejskich, obiektów agroturystycznych, jak również bogactwo folkloru i kultury ludowej. Agrotravel to miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy dla wszystkich którzy prowadzą działalność w obszarze turystyki wiejskiej i działają na rzecz jej rozwoju, jak również znakomita forma promocji dziedzictwa kulturowego polskiej wsi. Tegoroczne wydarzenie odwiedziło ponad 20 tyś. zwiedzający, a swoje produkty zaprezentowało ok. 150 wystawców z kraju i z zagranicy. Ósmej edycji Targów towarzyszyło Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki, którego istotnym elementem jest „Agroturystyka polonijna”. Celem tej debaty było wskazanie na wagę podtrzymania więzi z ojczyzną Polaków żyjących za granicą. Jest to też teren turystyki, stanowiący dla Polski wyjątkowy atut, dzięki któremu możliwy jest szybszy, niż w przypadku wielu innych krajów, rozwój turystyki przyjazdowej. Targi wzbogacone zostały o seminarium szkoleniowe „Wzmocnienie turystyki kulinarnej poprzez włączenie do jej ofert produktów ze znakiem jakość, tradycja”, dzień ekspercki Polskiej Organizacji Turystyki „Turystyka kulinarna na obszarach wiejskich”, scena kultury, konkursy dla zwiedzających oraz jarmark produktów regionalnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie i pracę nad Targami Agrotravel, które sprawiło, że wspólne stoisko zdobyło tak wielkie uznanie zarówno odwiedzających jak i organizatorów.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016 LGD na Targach AGROTRAVEL 2016
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.