NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10906376


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

08.01.2016 r.

Monika Bankiewicz nominowana w Konkursie na Człowieka Roku w Powiecie Przysuskim

Niezmiernie miło nam poinformować, że w konkursie organizowanym przez radomski dziennik Echo Dnia, w konkursie na Człowieka Roku 2015 w Powiecie Przysuskim nominowana został Pani Monika Bankiewicz, która wraz z mężem jest właścicielem Gospodarstwa Sadowniczego w Komorowie, specjalizującym się w uprawie jabłek, a także w produkcji naturalnie mętnych soków Smaczek z Doliny Radomki. Znana jest z działalności charytatywnej i społecznej. Jest członkiem „Stowarzyszenia Razem dla Radomki” oraz Prezesem Związku Producentów Papryki. W ramach konkursu możemy głosować raz dziennie na stronie internetowej, poprzez Facebooka, a także poprzez wysyłkę SMS o treści czlowiekprz.2 pod numer 71321. O kolejności i tytule zadecydują głosy czytelników i kapituły redakcyjnej.

Głosować mogą Państwo na stronie internetowej konkursu Echa Dnia.

Gospodarstwo Sadownicze Pańśtwa Bankiewicz to Mistrzowie Agroligi z 2014, laureaci jednego z najważniejszych odznaczeń przyznawanych w polskim rolnictwie. To prestiżowe wyróżnienie oznacza znalezienie się w gronie przedsiębiorców rolnych, których umiejętności i osiągnięcia uznano za wzorowe, zasługujące na wyróżnienie i promowanie jako wartościowy przykład prowadzenia gospodarstwa rolnego. 36 hektarowe gospodarstwo państwa Bankiewicz jest wyjątkowe, albowiem występuje w nim specyficzny mikroklimat, nadający intensywny smak, aromat i soczystość owocom. Gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z najwyższymi standardami, posiada wspomniany już certyfikat Integrowanej Produkcji, oraz GLOBALGAP i HCCP. Jest w pełni umaszynowione, ma rozwinięty system nawodnieniowy (nawodnienie podkomorowe i przeciwprzymrozkowe), prowadzi szkółkę jabłoni na własne potrzeby.

Ostatnie lata to wciąż trwający rozwój gospodarstwa. Powstał połączony kompleks budynków chłodniczo-sortowniczych będących własnością Grupy Producenckiej "Skowronki" i gospodarstwa Pańśtwa Bankiewicz. Nowoczesne komory chłodnicze ULO mogą pomieścić łącznie ponad 4 tyś ton jabłek. Początki naszego powstania gospodarstwa są bardzo odległe i sięgają 1931 roku. Obecnie gospodarstwo należy do Grupy Producenckiej Skowronki - które stanowi wspólne przedsięwzięcie kilkunastu gospodarstw sadowniczych ziemi grójeckiej i okolic Przysuchy. Łączą nas wspólne korzenie, tradycje i doświadczenie w produkcji jabłek sięgające czterech pokoleń. W chwili obecnej nasze gospodarstwa na powierzchni blisko 200 ha produkują około 8 tyś. ton jabłek rocznie - informuje Pani Monika Bankiewicz. Od 2012 roku produkuje również cieszące się dużym uznaniem i popularnością na rynku naturalnie mętne soki – Smaczek z Doliny Radomki, które produkowane są za pomocą maszyn zakupionych dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej, przekazanych w ramach naboru wniosków prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, w ramach Osi 4 Leader PROW na lata 2007-2014.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.