NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10954954


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

26.01.2015 r.

Wystawa Rolno-Żywnościowa 25 – lecia „Smaczna Polska” za nami. LGD z nagrodą za najładniejsze i najsmaczniejsze stoisko!

Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska

Smaczna Polska – to wystawa obrazująca dokonania i dorobek 25 lecia Wolnej Polski w obszarze rolno-żywnościowym w wydaniu najlepszych polskich producentów i przetwórców żywności, a także firm i instytucji wspomagających rolnictwo i przetwórstwo rolne. Na zorganizowanej w ubiegły weekend w Warszawie wystawie nasze wspólne stoisko wystawiennicze przygotowane z producentami z obszaru działania „Razem dla Radomki” zostało uznane za najciekawsze i najsmaczniejsze, zdobywając nagrodę przyznaną przez organizatorów Targów.

Celem organizatorów było ukazanie rozwoju branży rolno-żywnościowej w Polsce na przestrzeni ostatniego 25-lecia. Na stoiskach znaleźć można było zarówno wędliny i sery, jak również tradycyjne pieczywo i naturalne soki. Zwiedzający mieli okazję degustować oraz zakupić wyroby najlepszych polskich producentów. Na scenie odbywały się konkursy, prezentacie występy artystyczne.

Wśród wielu stoisk – to przygotowane przez LGD „Razem dla Radomki” wspólnie z producentami naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” – aktualnymi Mistrzami AGROLIGI – Gospodarstwem Sadowniczym Moniki i Tomasza Bankiewicz, „Pasieką Murawscy” – Łukasza Murawskiego oraz firmą cateringową „Camelot” – Elżbiety Bień zostało uznane za najciekawsze i najsmaczniejsze, zdobywając główną nagrodę w konkursie przygotowanym przez Organizatorów Targów.

Każdy z odwiedzających mógł spróbować przepysznych naturalnie mętnych soków (o smaku jabłkowym, a także z dodatkami dyni, buraków i aronii), budzącego duże zainteresowanie dżemu z papryki przytyckiej, miodów pszczelich, pierzgi oraz tradycyjnego poczęstunku wiejskiego (tradycyjnych wędlin, czy pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem). Oprócz smaków kulinarnych, przygotowane zostały również dla wszystkich chętnych gadżety promocyjne, jak również publikacje kulinarne, zawierające przepisy na dania z papryki przytyckiej, oraz opisujące smaki naszego regionu.

Udział w otwarciu wydarzenia wziął wicepremier – minister gospodarski Janusz Piechociński, który odwiedził również naszą ekspozycję. Podczas wizyty nie tylko spróbował i wychwalał nasze produkty, ale porozmawiał z nami o możliwości promocji produktów, rozwoju przedsiębiorczości i rolnictwa w regionie radomskim. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wystawy.

 Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska
 Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska
 Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska
 Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska  Fotorelacja z Wystawy Smaczna Polska
pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.