NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10664492


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Agrotravel 2012


Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL


W dniach 20-22 kwietnia 2012 r. przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" - uczestniczyli w IV Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL, które stanowią miejsce spotkań krajowych i zagranicznych organizatorów turystyki. Osoby odwiedzające targi mogły zapoznać się nie tylko z walorami przyrodniczymi różnych zakątków Polski i Europy, ale również mogły poznać różne obrzędy, kuchnię, folklor oraz sztukę. Były to też trzecie kieleckie targi, podczas których na stoisku wystawienniczym LGD - zaprezentowało walory turystyczne i kulturowe naszego regionu.

Od 4 lat Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej w Kielcach są miejscem szerokiej prezentacji krajów i regionów, oraz prezentacji ofert i atrakcji turystyki wiejskiej. Organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przez Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Jest to największa tego typu impreza w Polsce - na której prezentuje i promuje się produkt turystyki wiejskiej. Co więcej Targi to również centrum spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców oraz partnerów do współpracy w zakresie budowania i rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Ideą imprezy jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. Tegoroczną edycję odwiedziło ponad 20 tyś. osób, które mogły zapoznać się z ofertą turystyczną zaprezentowaną na 150 stoiskach. Obok wystawców z Polski zaprezentowali się przedstawiciele Węgier, Francji, Litwy, Gruzji, Bułgarii, Mołdawii oraz Ukrainy.

W ramach AGROTRAVEL 2012 kontynuowane były cieszące się ogromnym zainteresowaniem, wydarzenia towarzyszące tj.: konferencje, szkolenia, warsztaty czy spotkania. Podczas Międzynarodowej Konferencji pn. "Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie" omówione zostały zagadnienia związane z rentownością turystyki wiejskiej, jej wpływu na rozwój obszarów wiejskich, nowe podejścia w rozwoju tego sektora gospodarki w oparciu o budowanie i sieciowanie produktów turystycznych oraz efektywne działania marketingowe.

AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012
AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012
AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012 AGROTRAVEL 2012

Przez okres trzech dni Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" pełniąc funkcję koordynacyjną na wspólnym stoisku wystawienniczym Lokalnych Grup Działania "Południowego Mazowsza" przygotowało dla zwiedzających poczęstunek związany z produktami lokalnymi i tradycyjnymi naszego obszaru. Odwiedzający mogli spróbować wyrobów związanych z produktem tradycyjnym "Papryką Przytycką" (m.in.. dżem z papryki); wyrobów wędliniarskich przygotowanych przez Gospodarstwo Państwa Pysiak ze Zdziechowa (m.in. Szynka Zdziechowska, Salceson Wizytowy) oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ted z Przytyka (m.in. Golonka Pieczona, Szynka Szlachecka) a także tradycyjnego pieczywa z Piekarni Wacyn. Zaprezentowaliśmy również liczne materiały promocyjne i informacyjne, publikacje, mapy, informatory turystyczne, przewodniki, gadżety i ulotki promujące wypoczynek w Dolinie Radomki oraz usługi firm z branży turystycznej. Dodatkową atrakcją naszego stoiska był pokaz rzeźbiarstwa w wykonaniu Barbary i Zdzisława Bałtowskiego - rzeźbiarza ludowego z Przysuchy, współpracującego z naszym Stowarzyszeniem. Oprócz naszego stowarzyszenia w piątek zaprezentowała się Lokalna Grupa Działania "Wspólny Trakt" z zespołem ludowym "Chomentowianki" który przygotował pierogi drożdżowe z kapustą i pieczarkami. W sobotę przedstawiciele LGD "Dziedzictwo i Rozwój" we współpracy z zespołem ludowym "Sobótka" przygotowali tradycyjne potrawy wiejskie i pokaz prac twórców ludowych, a w niedzielę Stowarzyszenie "Wszyscy Razem" wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zaprezentowało prace rękodzielnicze.

Targi stanowią doskonałe miejsce do promocji i prezentacji oferty turystycznej, produktów tradycyjnych oraz dziedzictwa kulturowego obszaru gmin należących do naszego Stowarzyszenia. Są również okazją do spotkań z innymi organizacjami, sprzyjają nawiązywaniu kontaktów z Lokalnymi Grupami Działania z terenu kraju i z zagranicy, wymianie doświadczeń i najważniejszych spostrzeżeń w zakresie działań podejmowanych w kierunku rozwoju turystyki wiejskiej. Dla zwiedzających Targi stanowiły niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku na wsi, a także prezentacje wyrobów regionalnych, kultury, obrzędów życia codziennego i tradycji wiejskiej.

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.